Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen a zeném (dubstep)?

Milyen a zeném (dubstep)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már régen nem próbálkoztam dubsteppel de a mostani akkordmenethez illett a stílus. Mit gondoltok róla?

[link]



2016. ápr. 9. 23:44
 1/7 A kérdező kommentje:

Egyébként a dobok sample-k és egy sweep down sample. A többi mind Sylenth1, Serum. Saját keverésű hango. Kivéve az NI Kontakt cuccokat. :)

16/F

2016. ápr. 9. 23:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Asztalin nem működik a mobil link.

[link]


Uncsi kezdés után nagyon parodikus "tetőpont", majd végig a túlságosan megszokott témátlanság. Sok zenét kell hallgatnod nagyon fülelve, kell tutorial videókat nézegetned rendes dubstep vadulások kitekeréséről, és kell rengeteget próbálnod előre gyártanod magadnak, lehetőleg sima szubtraktív szintézisnél kicsit elgondolkodottabb módszerekkel (lásd videók!).


Fejben ami megvan neked, az szerintem majdnem jó. Kicsit gondolj beszédként a zenére, legyenek kétsébeesős részek, legyenek nagy megfejtések válaszként, és kedved szerint vidd a népeket föl a p!csába, aztán hagyd úgy őket, vagy csak vedd körül komolysággal, és hagyd, hogy belefáradjon, tökmindegy, csak legyen ott ez a szavak nélküli "mondandó", amitől a zene igazi lesz.

2016. ápr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1,5-2 éve dolgozom Abletonnal és sajnos még nem sikerült egy olyan igazi Dubstep hangot kicsavarnom magamtól egyik pluginban sem. Talán azért sem, mert rég óta nem próbáltam dubstepet csinálni. Köszönöm a választ!
2016. ápr. 11. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Native Instruments Massive

U-He ACE

QuikQuak GlassViper

Vember Audio Surge

DiscoDSP Discovery

Lennar Digital Sylenth

U-He Zebra

Audjoo Helix


Nincs mit! :D

2016. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Zebre megvolt de nem tetszett. Az NI Massive nem annyira állt kézre nekem meg nem tudtam jobb hangokat kicsavarni belőle. A Sylenth1-et most is használom, szeretem. Amire most rendesen ráfüggtem az a Serum. :D
2016. ápr. 24. 08:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemes kicsit kilépni a komfortzónából ezeket a szörnyeket vallatva. Nekem legalábbis nagyon jó gyakorlat volt, hogy brahiból (meg persze egyfajta belső stréberségtől hajtva) egyetlen hangszer példányaival megvalósított zenék készítésére kényszerítettem magam, természetesen nulláról kezdve mindent, semmi preset, semmi régi beidegződés, csak a jó értelemben vett elrugaszkodottság, és talán egy pohár sör is. Eleinte nem ment valami jól, de egyszer beindul, és egyre könnyebb dolgod lesz a nulláról tekergetéssel is, a járatlan terepen boldogulással is és a tetszőleges állapotban is "varázsütésre" új zene írásával is.


Egyébirántö, ez a Serum állat nagyon cukkernak tűnik így videó alapján, ezer köszi a tippet tesó!

2016. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azaz. Elég faszántos cucc. :D Épp pár hete kezdtem szóval még csak ismerkedünk. Egyébként nagyon kellett már ez a felüdülés a Sylenth&Massive után :)
2016. ápr. 27. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!