Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Squier stratocastert szeretnék...

Squier stratocastert szeretnék venni. Mi a különbség az affinity, standard, bullett (és még sorolhatnám) között?

Figyelt kérdés
Nagyjából 100 alatt szeretnék venni elektromos gitárt.

2016. máj. 7. 02:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
kb annyi mint a super st,st,telecaster stb... formai leginkább na meg műfajtól is függ milyenre kell,nyílván azért van nekem super st-m mert az tetszik és olyan zenét játszok amiben ez a forma a leginkább használatos,death metálhoz szerintem senki nem egy fendert használ mert nem pont arra találták ki az már extrémebb műfaj és az gitárból is olyat igényel,stb...
2016. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Mojjo ***** válasza:
100%
Az első hülyeségeket beszél. Ha lesz kis időm (aligha lesz mostanság) összefoglalom, de addig is megnézhetnéd a gyártó honlapját. Röviden: faanyagban, összeszerelési minőségben, hangszedőkben van különbség.
2016. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%
kedves 2-es,nem tudom mi volt a hülyeség amit írtam,de nem mindegy hogy a kérdező mit szeretne játszani mert műfajtól függ a gitár választás,tudniillik a gitár test anyagától is sok függ,mivel mindegyik fajtának más a hangzása egy fender és társai leggyakrabban égerből,és kőrisből vannak ezek fényes hangzást adnak szóval magasabb hangszínt,egy ibanez,cort,bc rich,jackson és társai hársfából illetve mahagóniból készülnek általában ezek meleg hangzást adnak vagyis erőteljes metálos hangzást.Nekem metálra kell a gitár ezért hetekig,hónapokig bújtam a netet hogy milyen lenne erre a legmegfelelőbb.És még sok minden befolyásoló tényező van, inkább nem sorolom mert estig írhatnám mitől ilyen olyan egy gitár
2016. máj. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: legalább a kérdést olvasd már el, legalább így utólag, hogy még fel is hívtam rá a figyelmet, hogy hülyeségeket válaszoltál :)

Mint látod, stratocastert akar venni, és a különböző stratocasterek között gondolkodik. Így nyílván nem a forma lesz a különbség, hisz mind stratocaster. És nem is a felhasználási terület, hisz mind oda lesz jó, ahová egy stratocaster jó. A válaszodból ítélve fogalmad sincs, mi az az affinity, standard, meg bullett, pedig neki az ezek közötti különbségek kellenek. Amik egyébként a gyártó honlapján elolvashatóak, szóval a kérdezőnek elég lenne azt megnéznie.

2016. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%
de legalább most már tudja milyen különbségek vannak,meggondolhatja magát,nekem is volt egy 90% fix elképzelésem de találtam jobbat és azt vettem meg és meg is bántam volna ha a másikat veszem,ha tudja hogy melyik milyen ,nem fogja 1 hónap múlva felrakni azt a kérdést hogy miért nem olyan a hangja mint amilyet akart
2016. máj. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Érdemes 60 at költeni egy affinityre, vagy akkor már inkább ne is squiert hanem mondjuk Cortot vegyek pl?
2016. máj. 7. 23:22
 7/20 A kérdező kommentje:
Bulletnél szeretnék 1 fokkal jobb gitárt újonnan.
2016. máj. 7. 23:23
 8/20 anonim ***** válasza:

Első 63%oska kussolj már be...

Legalább tovább ne oszd már a hülyeséget légyszi...

2016. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Mojjo ***** válasza:

Naszóval, ha 100 ezer forint a határ, akkor egy Affinity, vagy főleg Bullet nem nagyon éri meg. Persze, ha a 100 ezer csak a gitárra szánt pénz, a többi kiegészítő e felett jön. Az olcsó gitároknál sajnos a legnagyobb gond nem is a hangzás, hanem a használhatóság. Rosszul beállított nyak, nehéz játszhatóság, használhatatlan tremoló, ami csak elhangolja a gitárt. A hangzás sem lesz világbajnok, persze, de alapvetően gitározni megtanulni meg lehet egy gyengébb hangú hangszeren is, viszont ha a játszhatósággal van a baj, akkor pont, hogy egy kezdőnek komoly gondjai lesznek vele, és nem hiszem, hogy ez túl motiválólag hathat a fejlődésre.

A bullet-nek ráadásul hársfából van a teste, ami, bár néha használt a low-low end kategóriában, de alapvetően nem hangszerfa. Az affinity már hagyományos stratocaster alapanyagból van (éger), és onnan felfelé már nem találkozunk hangszernek alig alkalmas fával. Ugyanakkor természetesen éger és éger között is van különbség, egy affinity kategóriában ne gondolkozzunk valami prémium, AAA-s minőségű faanyagban.


Hangszedők: a konkrét hangszedőket nem ismerem, amit általánosságban el tudok mondani az az, hogy a bulletnál csak 3 single coilos változat elérhető, míg affinity-nél meg standardnál lehet SSS és HSS verziót is választani. (SSS = 3 single coil, HSS = 1 humbucker és 2 single coil) A single coilnak fényesebb, tisztább a hangzása, a humbucker vastagabb, húsosabb. Egyrészt. Másrészt a humbuckert jobban túl lehet vezérelni. Szóval ez ízlés kérdése, hogy mit választasz, bár kezdéshez én egy HSS verziót javasolnék.


Cort... na igen, ebben az árkategóriában verhetetlen. A COrt G-250-et tudom ajánlani esetleg. Sajnos a hársfa test valamilyen megfontolásból itt is befigyel, de egyébként az árkategóriájában nem rossz gitár. Bár egy Squier standard-ot nem cserélnék el rá, egy affinity helyett a test anyagától függetlenül is valószínűleg ezt választanám.

Ugyanakkor az ultimate choice egy G-260 lenne. Már csak a Wilkinson tremoló miatt, az, hogy mocsári kőris a teste, már csak hab a tortán. Egy Cort G-260 pofátlanul baromira nagyon jó gitár... csak hát, kicsit kívül van az árkategórián egy 105-110 ezer körül lehet.


Apropó, wilkinson tremoló: egyrészt kezdésnek, másrészt olcsó gitárnál maximálisan NEM ajánlom a tremolót. Olcsó gitárnál a tremloló nélkülieket ajánlom inkább, egyszerűen azért, mert egy olcsó gitár tremolója szívás. Főleg egy kezdőnek: lsd fentebb. A Cort G-260 a legolcsóbb olyan gitár, amin olyan tremoló van, amire azt mondom, hogy oké, bevállalható, megvehető. Ezalatt inkább ne... Persze, ha a stratocaster a szerelem, akkor azzal együtt jár a tremoló is, és akkor nem akarlak lebeszélni róla. Ha nem fixa szerelem a stratocaster, akkor lehet érdemes lenne kicsit mást nézegetni. Akár egy Squier standard telecastert, akár egy Cort XK-5-öt mondjuk.

2016. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Mojjo ***** válasza:
Ja igen, a Cort G-260 duncan designed hangszedőit említettem már? :) Igen, tudom, nem seymour duncan, de az árkategóriában - véleményem szerint - így is az egyik legjobb hangszedő, ami egy gitárra kerülhet. Konkrétan lazán veri a legtöbb hasonló árkategóriás gitár hangszedőjét.
2016. máj. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!