Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi a valószínűsége, hogy...

Mennyi a valószínűsége, hogy valamelyik nyári fesztiválon (VOLT, Sziget) merényletet hajtsanak végre terroristák?

Figyelt kérdés

2016. máj. 11. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
senki se lát bele a jövőbe :D nyílván van rá esély de szerintem rohadt kicsi :D
2016. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Magyarországra 43 000 kérelmezett menekült van ezekből kb 1% (Lehet!) ténylegesen terrorista plusz az illegális bevándorlók kb 10 000 tehát kb 530 terrorista van Magyarországon A tavalyi sziget fesztiválon 441 000 látogató volt. Magyarország nem számít az elsődleges célpontok közé a terroristák szemében úgyhogy kb annak az esélye hogy Magyarországon hőbörögjön pár terrorista eléggé kicsi. Tehát ebből az 530 terroristából jó ha húszan akarnak majd pattogni Magyarországon. A 2014-es sziget feszten 415 000-en voltak tehát 26 000-el növekedett a látogatók száma a 2 feszt között tehát ha ilyesmi növekedése számítunk az idei fesztnél is akkor kb 467 000-470 000 látogatóra lehet számítani p=ke/ö=20/470000=0.00004255=0.00425% az esélye annak hogy a látogatók között pont lesz egy Magyarországon aktívkodni kívánó terrorista Ez becsült adat de elég kicsi az esélye annak hogy felbukkan ott egy terrorista de ha terroristáskodni akarnak akkor valószínűleg egy festen akarnának mert ott elég sok a turista de mivel Magyarországon és egész Európában jelenleg elég magas a terror fenyegetettség ezért szerintem az idei fesztiválokon eléggé odafognak figyelni a biztonságra valószínűleg. De kitudja abban biztos vagyok hogy nagyobb az esélye mint tavaly nem zárhatjuk ki hogy para lesz az egyiken :/ (Végre hasznát vehettem az érettséginek a matektanárom büszke lenne rám ;) ) Am ne vegyétek túl komolyan a számításaimat nem vagyok egy matematikus :D
2016. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Most nézem hogy nem is azt számoltam ki hogy mennyi a valószínűsége annak hogy a látogatók között terrorista van hanem azt hogy ha a látogatók között van a 20 terrorista is akkor mennyi az esélye hogy egyet kiválasztva pont egy terroristát fogunk ki :D Fail a matektanárom csalódott lenne :(
2016. máj. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
P=ke/ö=(20(alatt a)1+x*(10000000(alatt a)469999-x)/(10000000(alatt a)470000) A 10 000 000 becsült adat a sziget fesztre érdekelteket jelenti. 20>x>1 ha nem haragszol ezt a számítást nm végzem el mert nincs az a számológép ami ne akadna ki tőle :D
2016. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel ezeken sok a külföldi főleg más uniós országokból érkezők köztük nyugatiak is, és európa szerte híresek pl balaton sound, nem tartom kizártnak. Párizsban is célba vettek már egy szórakozóhelyet tavaly.
2016. máj. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az elmúlt idők európai merényleteit nagyobb részt rég óta itt élő, vagy akár itt született muszlimok követték el, de a menekültekkel beszivárgott terroristák is a helyi muszlim közösségben szervezték meg az akciókat. Mivel Magyarországon gyakorlatilag nincs muszlim közösség (leszámítva azokat a magyarokat, akik felvették az iszlám vallást), én nem tartom valószínűnek, hogy össze tudnának rakni egy olyan merényletet, mint Franciaországban.
2016. máj. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0/0
2016. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miután több biztonsági cég, civil nyomozó testület, polgárőr, civil katona, rendőrség van a bejárat környékén illetve a sziget 100 % területén, lehetetlen. Már a bejáraton se jutna túl, olyan szigorú az ellenőrzés, ja a kutyákról nem beszélve, akik megérzik a robbanószert is! Ha mégis bejutna, akkor is észrevennék, mivel a kamerarendszerük fejlettebb, mint az egész 3. kerületé. A rendezvényre telepítették kifejezetten. Sopron meg határközeli, akkor már Ausztriával próbálkoznának
2016. máj. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!