Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » FL Studio 12-ben hogyan tudom...

MaDface kérdése:

FL Studio 12-ben hogyan tudom az összes channelt egyszerre kijelölni és mozgatni/másolni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 17. 11:03
 1/6 Zénevű ***** válasza:

Nem tudom pontosan mire gondolsz, de a pattern editorban a beírt midi adatokat a kis szögletes, világító ikonra kattintva tudod kijelölni az adott csatornát, ha jobbklikkel további ikonokra kattintasz, akkor azokat is kijelölöd. Innen aztán használhatóak a vágólap parancsok, vagy a Del billentyű.


Itt a 8-as: [link]


A playlist editorban meg CTRL + klikkel tudsz egyszerre több patternt kijelölni a körbekerítős módszerrel,

vagy CTRL+SHIFT+klikkel egyenként kattintgatva a patterneken tudsz többet kijelölni.

2016. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
több csatornát szeretnék egyszerre mozgatni, nem csak egyet
2016. máj. 18. 22:43
 3/6 A kérdező kommentje:
még valami, egy csatornának a fokozatos halkulását /hangosodását hogy tudom megcsinálni?
2016. máj. 18. 22:47
 4/6 Zénevű ***** válasza:

Sajnos azt hiszem, hogy az eredeti kérdésedet, meg ez utóbbit sem tudom értelmezni. Honnan hova akarod mozgatni? Pontosan mit értesz "channel" alatt? A pattern editorban lévő szögletes gombokat(kick, clap, hat, snare, satöbbi)?

Viszont arra a kérdésedre, hogy hogyan tudod fokozatosan halkítani a hangerőt tudom a választ: automatizálnod kell a hangerő knobot.

Jobbklikk az adott hangszer, vagy csatorna hangerő gombjára és válaszd a "create automation clip"-et. ez létrehoz egy új sávot a playlist editorban, ezen tudod állítgatni a hangerő mértékét. Ilyen módon bármelyik tekerőt/csúszkát/paramétert tudod automatizálni. pl a tempót is.

2016. máj. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké köszi sikerült megoldani a problémát:) még egy kérdésem azért lenne, letöltöttem egy konga sample packet, mindegyik hangra van egy külön wav fájl, ezeket hogyan tudom betenni a piano rollba hogy mindegyiknek külön billentyűje legyen?
2016. máj. 23. 14:31
 6/6 Zénevű ***** válasza:

Az utolsó kérdésedre csináltam egy kis animációt:

[link]


Bocs, ha kicsit késtem vele! :-)

2016. okt. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!