Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért hallom zajosnak a játékom?

Miért hallom zajosnak a játékom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Zongorán játszom, éppen ezt a darabot: https://www.youtube.com/watch?v=Smqj_z04i4A

És nem értem miért hallom zajosnak, itt tiszta és érzelem teli, de amikor én játszom valamiért nem hallom tisztának. Már nem értem mi lehet a probléma, tempón is változtattam, pedál technikán is. Nem értem, már az őrületbe kerget.


17 éves vagyok, 5 éve játszom. Tanárnőm szerint van adottságom(nem is kevés). De sehogy sem úgy megy ahogy akarom.

Kérve kérek valakit segítsen.

Köszönöm!



2016. máj. 18. 20:03
 1/3 anonim válasza:
Ne máséhoz próbáld a saját stilusaodat hasonlitani, mindenkinek van egyéni stilusa.
2016. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Először is lehet hogy rossz maga a zongorád. Mondjuk ha bécsi zongorán játszol, azoknak a pedál mechanikája más, és mindig kicsit zajosabb, "maszatosabb". Viszont ha alapvetően jó a hangszer, akkor lehet, hogy még mindig a technikáddal van a baj. A pedálon sok múlik, ne nyomd le tövig, pláne ebben a darabban, de kb. soha nem szabad tövig nyomni. Használj ilyen vibrálós pedál (nem tudom, mi a neve) amikor folyamatosan jár a lábat és tisztitod a hangot.

Lazíts a csuklódon, és az ujjaidon. Legyenek nagyon lazák. Ilyen kipi-kopisan kell leütni a billentyűket. Ne az erőre, hanem a technikára figyelj. Válaszd el egymástól a hangokat, figyelj oda, hogy ne hagyd lent az ujjad, amikor már jön a következő hang, mert így elmosódott lesz.


És gyakorolj pedál nélkül! Az sokat segít. :)

2016. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazság szerint idáig két zongorán próbáltam eljátszani.

1. A saját zongorám, kicsi szoba miatt elektromosom van.

2. A zene sulimban egy régi, talán bécsi zongorán.

A 2. Eshetőségben volt csak zajos.


Rendben 2. Megfogadom a tanácsaid, és megpróbálom azt a pedáltechnikát amit ajánlottál.

2016. máj. 19. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!