Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem tudok improvizálni?...

Miért nem tudok improvizálni? (gitárosok)

Figyelt kérdés
Egy ideje gitártanárhoz járok és vele szoktunk imprózni. Vagy legalábbis próbálok, de az a helyzet hogy bármikor hozzákezdünk, én egyszerűen lefagyok. Sejtem, hogy ez miért lehet, de nem tudok túl lépni ezen a belső gáton. Más is volt így vagy csak én vagyok ennyire nyomi? Hogyan léptétek át a problémát? Kérlek titeket,hogy csak olyanok írjanak akik tényleg megosztanák velem a tapasztalatokat, savazásra nincs szükségem, semmire nem megyek vele. Köszönöm!
2016. máj. 22. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
hát én is most kezdtem tanárhoz járni igazából még nagyon az elején vagyok,az lefagyást úgy érted hogy nem megy akkor mikor ott van előtted a tanár? csak mert én is összevissza keveredek olyankor otthon meg akár hibátlanul is 2 szer olyan gyorsan eljátszom amit ott nagy nehezen millió hibával,de ez biztos javul idővel.Abba kell belegondolni hogy mi a cél ez motiválja az embert,az elején nehéz de én is kezdem azt észrevenni hogy ami kezdetben lehetetlennek tűnt idővel már csak nehezen elérhető lett
2016. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én már pár éve tanárhoz járok, nem most kezdtem, ha olyan dolgot játszunk ami kötött pl.: megtanulunk egy számot azzal semmi gond nincs. Azzal van, amikor nézünk egy backing tracket, elmondja, hogy akkor arra milyen skálákban mozoghatok. Aztán csak annyit kéne csinálni, hogy kiengedem ami bennem van, elmélyülök, hagyom hogy vigyen magával a zene. De ezt a folyamatot megakadályozza bennem egy fal. Mintha egy folyóba építettek volna egy betonfalat amin nincs áthaladás. Valahogy így tudnám leírni. És nem tudom mit csináljak ahhoz hogy leromboljam azt a falat és úgy tudjak játszani ahogy szeretnék.
2016. máj. 22. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja már értem hogy miről beszélsz. Olyat mi is szoktunk hogy van egy adott dal, és akkor a kíséretet nézzük meg hogy milyen akkordok illenek alá. És akkor általában két hangonként kell váltogatnom a kíséretet, annak függvényében hogy milyen akkord passzol hozzá. Mondjuk mi előtte ezt jól átbeszéljük, és lassan végigmegyünk rajta egyszer, és aztán már egész folyamatosan megy nekem is. Tanárnál meg evidens hogy nem megy olyan jól mintha csak otthon magadnak játszanál. Egyébként én is már 6 éve gitározom.
2016. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem erre gondoltam. Teljesen noname backing trackre ami nem dal, hanem csak ritmusgitár, arra lehet bizonyos skálákban szólózni. Tehát nem akkordok, hanem te kitalálsz mondjuk valamilyen ritmust, nyújtást stb stb. Teljesen rád van bízva, abszolút te találhatod ki mit szeretnél játszani.
2016. máj. 22. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:
én más előtt egyeltalán nem jácok bár klaszikuson ha metálozok elég fura:'D
2016. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Amikor én tanultam imprózni, úgy tanította a tanárom, hogy játszott valami nagyon alap 4 akkordot alapot, és először nem az egész nyakon, csak egy fogásképbe kellett impróznom. Utána idővel 2be, aztán 3ba. Szerintem így könnyebb is, mint hogyha egyből az egész nyakon nyomod.

Mindenesetre azt tudom javasolni, hogy rengeteget, tényleg rengeteget imprózz, akkor is ha tök szar amit csinálsz, mert ez csak egyre jobb lesz. Ha tanár előtt nem megy, akkor otthon gyakorolj sokat.

2016. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Agro77 válasza:
Ha szólókat akarsz imprózni akkor különböző skálákat tanulj meg! Mondjuk ez nem épp könnyűmert mire egy skálát meg tanulsz az nem 1-2 óra :D de én pl E- minor (blues) skálát tanultam meg eddig és az nagyon jó ha talál az ember jó backinget. Egyébként általában ezek a blues skálák az alapjai a nagy rock szólóknak is csak nem mindegy hogy milyen hangnemben. A különböző hangnemeket begyakorolni nehéz, de a lényeg tényleg az hogy akkor is told ha szar, mert egyszer kijön valami jó aztán azon a vonalon el is tudsz indulni. És ne nézd hogy mit fogsz le próbáld meg érzésből! Én pl.: múltkor napszemcsiben meg fekete atlétában játszottam csak a feeling kedvéért :D Szóval csak lazán próbáld!
2016. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Először próbálj meg egy családtagod vagy egy nagyon közeli ismerősöd előtt improvizálni, és aztán már talán könnyebb lesz a tanár előtt is.
2016. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, most így belegondolva lehet túl sokat foglalkoztam azzal, hogy mit gondolnak az emberek miközben játszom. Köszi a tanácsokat, megpróbálok kevesebbet figyelni kifelé :)
2016. jún. 1. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!