Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kedves Rockerek! Azok a zene...

Kedves Rockerek! Azok a zene hallgatók is szokták élvezni a gitárszólókat, akik nem játszanak gitáron?

Figyelt kérdés

Rockerek, és egyéb hangszeres-zene kedvelők! Erre tényleg nagyon kíváncsi vagyok. Gitáros vagyok (nagyon szeretnék zenész lenni), én pl mindenféle gitárszólót imádok hallgatni, legyen az metal, blues, akusztikus vagy akár valami flamenco gitár huncutság. De nem tudom, hogy azok, akik nem gitároznak, de szeretik a rockzenét, figyelik e a szólókat? Ők is átérzik e azt a bizonyos "fül-orgazmust", amit egy gitáros érez? Vagy pl van e egyáltalán olyan Steve Vai rajongó, aki nem gitározik?


Kicsit más kérdés, ezt megválaszolni lehetetlen, de a rockerek hány százaléka zenél valamilyen hangszeren? (vagy énekel)


Szóval kedves rockerek!:) Tündér metal ladyk, és hosszú hajú férfiak! Ha valakinek van valami véleménye, kérem ossza meg velem, mert tényleg érdekel, már csak azért is érdekel, hogy tudjam, van e értelme nagyon jó gitárszólókat játszanom, vagy hagyjam a fenébe.

Előre is megköszönöm az esetleges válaszokat!

(Abban az esetben, ha erre a kitűnő kérdésre özönlenének a válaszok, kérem ne veszekedjen senki egymással, az nem illik egy zenés témához.)


Üdvözlettel,

Ádám



2016. jún. 16. 01:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe ne élvezném :D másik kérdésre válaszolva pedig : zongorán játszom .

20/L

2016. jún. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Persze. Vannak olyan dalok, amelyek kifejezetten a gitarszolok miatt lettek a kedvenceim, es bar nem tartom sokra a gitart, mert szerintem a dob adja a zene lelket, ettol fuggetlenul tudom, hogy nelkulozhetetlen. Nem jatszom hangszeren.


23N

2016. jún. 16. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Waff ***** válasza:
100%

Üdv! Igen,én is szeretem a gitár szólókat,de nem mindet! Vannak amelyek egyszerűen nem tudnak megfogni. Ilyenek pl. Hendrix szólói...az én fülemnek macska nyávogásnak tűnik,szinte sírva könyörög a fülem h kapcsoljam ki...ha nem tudnám hogy Hendrix szólózik,tuti azt hinném hogy egy kezdő szerencsétlenkedik aki sehogy sem találja a hangokat a gitárja nyakán...

Nagyon szeretem viszont Slash szólóit,vagy a magyarok közül Alapi István,Kukovecz Gábor,Nagyfi László,Maróthy Zoltán zseniális szólóit.

Amúgy én is gitározom,csak én akusztikuson nyomulok :)

2016. jún. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Miért, csak a zongoristák élvezhetnek egy zongoradarabot?
2016. jún. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! a zongorás kérdés jogos teljesen. (4.)

Én nem zongorázom, mégis tetszik néhány zongora/szinti szóló. De van rá esély, hogy talán azért mert gitározom, és figyelek a gitárszólókra, és így más hangszer is jobban megfog. De nem tudom. Mindenesetre örülök a válaszoknak, és hogy tényleg többen szeretik a gitárszólókat. (nyugodtan gyűlhetnek még a vélemények!)

2016. jún. 16. 12:56
 6/17 anonim ***** válasza:
A nem zenélő ismerőseim inkább a szépen megírt, dallamos szólókat szeretik. Nekem bejönnek a technikás, skálázós jellegű témák is, de lehet hogy hangszertudás nélkül nem értékelném ezeket annyira.
2016. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Simán, még grimaszolok is neki.
2016. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 kojee ***** válasza:
A gitárszólók nagy többségét nem szeretem, és gitározok.
2016. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Elsőt kopiznám, ezt éreztem én is a kérdés hallatára:D Persze hogy imádom! Ami jó;) Nem játszom semmilyen hangszeren (egy részről sajnálatos), de már így marad úgy érzem:D Az eargasm nagyon is ismerős érzés..volt is egy kérdés régen, amire egy kisregényt írtam a kedvenc gitárszólóimról:D Simán végighallgatok és élvezek oylan számot is amiben 7-10
2016. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

hupsz megnyomtam egy gombot ami elküldte:D

szóval 7-10 perces gitárszólók/ instrumentális rész van ének nélkül. Szeretek elveszni bennük:) Van kedvenc gitárosom, Tom Morello, imádom amit művel, bár nem értek hozzá:D Persze klasszikusabb szólókat is szeretek, iron maiden a szívem egyik csücske, Ritchie Blackmorenak és Yngwienek is jár ezen a téren vállveregetés:D De amúgy ellenpélda is van, öcsém szereti a metált, rockot, de nem szereti a túl hosszú szólókat. Én meg sokszor jobban szeretem mint az éneklős részt:) Amúgy király kérdés, felüdülés néha ilyenekre is válaszolni:D

2016. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!