Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, Mennyire tart ez a...

Gitárosok, Mennyire tart ez a hangolókulcs?

Figyelt kérdés

[link]

Amik most vannak nagyon gyengék, ezt amit kinéztem 11.900Ftba kerül,érdemes erre kicserélni?



2016. júl. 3. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát nézd, a Gotoh egy igen jó márka, jó minőségű cuccokat gyárt. Az viszont hozzá tartozik, hogy ezek vintage stílusú kulcsok, szóval ha szereted nagyon tépni a húrokat, vagy sokat használsz tremolót (ha vana gitárodon), akkor valamilyen modern, satus kulcsszett a legjobb választás. Ha ezek nem illenek rád, akkor maximálisan ajánlom ezt,amit kinéztél.
2016. júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Les paul tipusú gitárom van így nincs tremolo. Arra kellene leginkább hogy ha van egy szóló amiben sok hajlítás van akkor ne az első hajlítás után hangolódjon le. Amúgy a dalok akkordos részénél nincs gond, ott tart, de amit elkezdek hajlítani már megy is elfele a hangolás.
2016. júl. 3. 13:44
 3/16 anonim ***** válasza:

A hangolódás általában nem a kulcsokon múlik, ahhoz nagyon hulladéknak kell lennie egy kulcsnak, hogy ennyit eresszen.

Legtöbbször az a probléma, hogy feszül a húr szemöldöknél vagy a húrlábnál.

2016. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Omg, szóval akkor mielőtt megvenném vagy cserélném jobb lenne egy hangszerésszel megnézetni?
2016. júl. 3. 14:36
 5/16 anonim ***** válasza:
Mindenképpen.
2016. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 3.-kal, egy ilyen hangolókulcs nem atomfizika, akárhol is gyártják. A nagy áttétel miatt megáll ott, ahová tekerik, és annyi. Nyilván egy gagyi, olcsó szorulhat, akadozhat, lötyöghet, emiatt nehéz lehet behangolni,gyorsabban kophat, stb, de az áttétel nem nagyon engedi elhangolódni.

Szerintem is először meg kell nézni, akad-e valahol a húr, pl. a felső nyerek vájataiban.

2016. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Aha értem, akkor majd lehet hogy vagy a húrlábbal vagy a nyereggel kell bíbelődni. De ha véletlen úgy jön ki hogy a nyereg lesz a hibás, és esetleg cserélni kell, akkor lehet majd rá kapni ami bele illik? (Tudom ez furán hangzik, de nem találtam eddig olyat ami meglenne 44mm széles...merthogy ennyi a nyak szélesség)
2016. júl. 3. 17:30
 8/16 anonim ***** válasza:

A hiba lehet csak annyi, hogy nem elég széles a vájat a húrnak, így az szorul benne. Nyújtáskor az egész húr nyúlik, mozdul elől-hátul a nyeregben, húrlábon is, de az akadó húr már nem áll vissza, és már el is hangolódott. Egyszerűen ki kell szélesíteni kissé a szűk vájatokat, rosszabb esetben, ha valami gagyi műanyagból van, kicserélni-cseréltetni normálisabbra, csontból is lehet csinálni bármilyen méretben.

Ha esetleg vastagabb húrokra váltottál, és azóta áll fenn a probléma, akkor szinte biztos, hogy ez a gond.

2016. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. És még így a végére: azt lehet sejteni hogy mennyiért csinálnak ilyet kb? Gondolom nem annyiba mint a fent linkelt hangolókulcs...de azért mégis :D
2016. júl. 3. 19:38
 10/16 anonim ***** válasza:
De, kb annyiból jön ki új húrral együtt.
2016. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!