Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok nekem különböző...

Tudnátok nekem különböző zenei műfajokból olyanokat mutatni, amik kifejezetten rosszak és amik jók?

Figyelt kérdés
A jókat elég csak megnevezni is. Arra vagyok kíváncsi, hogy az egyes műfajokban (rap, pop, rock stb.) milyen olyan előadók vannak, amik szerintetek lejáratják a műfajt, és mik a jók.
2016. júl. 3. 23:14
 1/5 sándorjános ***** válasza:

Szerintem az ujjal mutogatás nem célravezető, mert az nem a saját izlés megszületését segiti elő. Szerintem azt kéne megérteni, hogy miért jó az, ami jó. Vannak bizonyos elvárások a stilusokkal kapcsolatban, amik megfeleltethetők annak megoldásainak. Jimi Hendrix más megoldásokat használ, mint a Led Zeppelin, és egyikük se azt, amit a Queen, mégis mind a három érthető és érezhető alternativa a rockzenén belül. A stilus kereteinek megbontása mindig valamilyen progresszióhoz, vagy mutációhoz vezet (pl. az Of Montreal együttes ügyesen libkikókázik az indie-rock, glam-rock, funky és pszichedelikus rock között). Képzelj el deadmetál együttest, amiben az énekes úgy énekel, mint egy kislány, mondjuk azt jól (egy indie pop együttesben jó helye lenne), de metálban semmiképp. Ez szülhet iróniát is pl. a Hot Chip együttes I feel better c. száma pont olyan, mint akármelyik futószalagon gyártott popzene, mégis paródiája annak (kritikai szemlélet). Ennyit a stilusról, ám zenei szinteken is különbségek vannak. A jó zene kulcsát én se tudom, de az biztos, hogy a jó zene alternativát kiván egy jó hangzásra. Nincs is rosszabb, mint egy másik zenét gyengén leutánozni. Mennyivel rosszabb Nicki Minaj Anacondája, mint a Sir Mix A Lot Baby got back-je. Elveszi belőle a lendületet és ezért az izgalmat is, ehelyett több benne a leütés szerű popzene elem (időket nyit újabb pózoknak a videóban). Ahogy Michael Bublének a Feeling gooddal se sikerült megugrani Nina Simone szintjét, ami kevesebb, de több, hitelesebb. Vannak viszont zenék amik jól ültetik át azt amiből épitkeznek pl. szerintem a Korn - Word up-ja jobb lett, mint a Cameoé. De ha zenei komplexitás szempontjából nézzük a dolgot egy mulatós zene hol van bonyolultságban egy Amon Tobin számhoz képest, ahogy egy Amon Tobin hol van egy Vivaldihoz képest.


Niki Minajon kivül mindegyik együttes mindegyik emlitett zenéjét szeretem, ezek csak dolgok, amiken érdemes gondolkodni.

2016. júl. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nem válaszoltál a kérdésre.
2016. júl. 4. 12:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Heavy Metal:

Black Sabbath rossz (ozzyval)

Black Sabbath jó (Dioval)

2016. júl. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát tudnék sok előadót mondani, most a jó és rossz zenét is egy előadótól mutatom


[link] <-- rossz


[link] <-- jó


persze ezek egyéni vélemények

2016. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, egyéni vélemények. Köszi mindenkinek.
2016. júl. 6. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!