Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért gitározik ilyen sok...

Miért gitározik ilyen sok ember a világon, zenészek akarnak lenni, vagy csak kedvtelésből?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a gitározás király dolog, a világ legkirályabb tevékenysége. Én is gitározom, én zenész akarok lenni. De az egész világon jelenleg mindössze 30 ezer, könnyűzenét játszó zenész él meg zenélésből. Szóval az a rengeteg ember, aki zenélni tanul, mind zenész szeretne lenni. Vagy vannak e olyanok, akik csak kedvtelésből tanulnak gitározni? ez egy elég fura kérdés, én is tudom, de úgy érzem, hogy én nem gyakorolnék cél nélkül csak úgy kedvtelésből, nem tudom, mások hogy vannak ezzel, és érdekel nagyon. (remélem ennek a kérdésnek a hatására nem fogja senki sem letenni a gitárt, ha mégis, akkor bocsánat)

2016. júl. 5. 01:30
 1/7 anonim válasza:
61%
Én is gitározom, shredder vagyok és nekem is ágyam hírnév de a legtöbben csak hobbiként csinálják. A glam metál már nem népszerű, na a pi ába😄
2016. júl. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutstások bizonyítják, hogy minél több hangszeren tudsz játszani, annál kevesebb eséllyel találkozol öregkorodban a demenciával.


Kodály Zoltán aki azt hiszem oktatásügyi miniszter volt, megmondta, hogy ott ahol zenét tanulnak és bevezették a Kodály-módszert a diákok jobbak matekból, magyarból is és összetartóbbak is.

Egy két szóval: Jót tesz az intelligenciának a zenélés.


Szerintem az emberek érzik, hogy jót tesz nekik. Hogy végre alkothatnak. Életünk nagyrészében fogyasztunk, és nem alkotunk.


Ez nem céltakan bolyongás. Nem azért gitározok én sem, hogy megéljek belőle, hanem mert annyira élvezem... Főleg a rockot... Ha csak egy kvintet lepengetek egy torzított gitáron, olyan érzésem van mintha zenei orgazmusom lenne :D főleg ha jó hangos és hagyom kicsengeni ááá, még rá gondolni is jó :D


Gondolj bele, ha szakmát tanulsz, ott is jobban teszed, ha olyat tanulsz, amit élvezel, független attól, hogy mennyi pénzt ad. És ha élvezed az adott munkát, valószínű nem bánod meddig csinálod mennyiért, akár ingyen is. Az ilyen emberek lesznek profik és több pénzt kérhetnek a jövőben. Na most a gitározást én most hobbiként tanulom... Napi minimum 1 óra gyakorlás :D de van hogy 4 is, a lényeg, hogy az van bennem, hogy egyszer Jimi Hendrix leszek. De ha nem leszek híres se baj, csak érezzem a zenélés örömét. Minek távolabbi cél, ha már azzal egy hatalmas célt elérek ha lepengetek egy akkordot? :D

Az élet kisebb örömeit meg ke találni. Nekem ez a kis öröm hatalmas.

2016. júl. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Gyurcsányok akarnak lenni
2016. júl. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sándorjános ***** válasza:

Wictor Wooten - Music is a language előadása https://www.youtube.com/watch?v=2zvjW9arAZ0


Szerintem nagyon sok dolgot tisztáz a témában. A mondani vágyás segédje a hangszer és csak abban igazán önmaga valaki, amikor magának egyéb dolgoktól mentesen beszél. Kipróbáltam már a magamban beszélést, érdekes dolgok jönnek ki belőle mindig megnyugszom a legvégére. A zene is ugyanez.

2016. júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 2-es válasza nagyon tetszett, sokmindennel egyetértek, amit leírt.

Én idestova 5 éve gitározom, de nem azért gyakorlok, mert zenész szeretnék lenni, hanem mert leköt és érdekel, meg piszokul élvezem. Egyszerűen nem az a célom, hogy ebből éljek meg bármikor is, hanem az, hogy elégedett legyek magammal, és örömet okozzak magamnak, jobb esteben másoknak is a zenével. Nekem az valami csodálatos érzés, amikor valamit, amit sokat gyakoroltam vagy akár csakoylan kedvem volt, és hirtelen kitaláltam, felveszem, és visszahallgatom, hogy igen, ez én vagyok. Akkor hatványozottan igaz ez, ha másokkal zenélsz együtt, megvan az összhang, és közösen hoztok össze valamit. Na az ilyen pillanatokban érzem azt, hogy minden másodperc gyakorlás megérte. Másrészt nem csak gitáron játszom, nem szeretnék beszűkölni és arra korlátozódni, meg mindig jó a változatosság, úgyhogy például ukulelén és basszusgitáron is játszogatok.

Azt meg még nem is említettem, hogy a technikai része is nagyon érdekel a dolognak, igen nagy gear-geek vagyok, ezért például hobbyként foglalkozom gitár/ukulele készítéssel is. Nekem nagyon sokat jelent, hogy a saját gitáromon játszom, ami lehet, hogy nem olyan, mint egy félmilliós mesterhangszer, de teljesen olyan, amilyennek én megálmodom.

2016. júl. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pl azért mert olyan általánosba jártam ahol kötelező volt valamilyen hangszert tanulni xd
2016. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Waff ***** válasza:
A legtöbb ember aki gitározik nem azért teszi mert híres zenész akar lenni....szerintem az rossz hozzáállás...Általában azért gitároznak mert egyszerűen élvezik,aki gitározik (vagy más egyéb hangszeren játszik),az tudja mekkora nagy élmény maga a zenélés. Aki megtalálja ezt az "ösvényt" az utána már azért csinálja hogy egyszerűen csak élvezze az egészet. A nagy gitárosok sem azért ragadtak gitárt mert reggelre arra keltek hogy rock sztárok akarnak lenni. Azért kezdték el mert vonzotta őket a hangszer,már szinte az első kézbevételtől élvezték a zenélést...és ebből adódóan megindultak (sokszor önkéntelenül) a hírnév felé. Ha te csak azért csinálod mert hírnévre vágysz akkor nem igazán érted a zenélés lényegét.
2016. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!