Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan áljak neki egy zene...

Hogyan áljak neki egy zene készítéshez?

Figyelt kérdés
konkrétan hogyan áljak neki nekem meg van az ableton nevü program de nem tudom hogyan áljak neki zenét csinálni vele hogy elösször a refrént kezdjem el vagy az elejét stílusban minimalt szeretnék vagy olyasféléket de nem tudom hogyan áljak neki tudnátok segíteni? lécci normális válaszokat!!!

2016. júl. 5. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy neked jólesik.
2016. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sándorjános ***** válasza:

Az elsőnek adok igazat, én a lentebbi módszerekre szoktam támaszkodni, csak ajánlani tudom:


Szerintem először egy "main riff" nevű dolgot (ami általában végig kiséri a zenét, vagy leütések, felpörgetések után fontossá válik) találj meg, amiben a basszus és dob lekiséri a harmóniát, ha az megvan, onnantól a dolgok már jönnek vele.

Itt pl. a "pabadad dab" rész a main riff https://www.youtube.com/watch?v=JgBLAA7eCC0


Egy másik módszer, amikor ritmusra épited fel. Fogsz egy alaphangszert (pl. szinti, vagy dob) és egy egyszerű ütemet készítesz, ami a zeneszám végére formálódik. Aztán kiegészíted a többivel - basszus, harmónia stb. Ez általában intronak is megteszi. Pl. itt egyértelmű a hegedű volt ez az alaphangszer, amire a többi mind ráépült: https://www.youtube.com/watch?v=WgBbJKiRxmc ennél a dob lüktető tempójára épülnek a dolgok: https://www.youtube.com/watch?v=JgBLAA7eCC0

2016. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
aha oké és az ilyen zenék készítésére alkalmas az ableton live 9 suite?
2016. júl. 6. 15:50
 4/11 sándorjános ***** válasza:
100%
Az ableton az egyik legjobb.
2016. júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaa oké :) csak még meg kell tanulnom használni de amugy az abletonhoz lehet letölteni kiegészítőket pls hangszereket,hangokat stb... mert szerintem az alap az kevés és ha lehet letölteni akkor honnan linket tudtok küldeni lécci
2016. júl. 7. 10:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Pls=pl akart lenni sry
2016. júl. 7. 10:19
 7/11 anonim ***** válasza:
VST pluginek lesznek a barátaid, keresgélj a témakörben, esetleg Sound on Sound magazin böngészés... Nyilván leginkább alternatív forrásokon át tudsz tartós megoldást találni magyar mellényzsebbel, de azért ha terveid vannak a zenéléssel, jobb, ha figyeled, mennyibe fog kerülni a kedvenc hangszereidből és effektjeidből álló pluginparkod, amikor invesztálsz magadba ténylegesen.
2016. júl. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fuh hát probálkoztam de nem mentem sokra a programmal :"( inkább nem vágok bele de köszi a válaszokat :)
2016. júl. 8. 14:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is csak az első egy-másfél év volt kemény vele, magával a zenéléssel csak az első 5 év kb, mire valami komolyan vehető összejött. Feladhatod persze, nem tilos az...
2016. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tipikus.... Hasonlít a kerdzeő egy ismerősömre. :D Valami megtetszik neki, aztán (természetesen) egyből nem megy neki és fel is adja. Így nem sokra fogod vinni. Gondolom a zenei képzettséged is egyenlő a nullával.
2016. júl. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!