Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hevederrögzítő gombot rakhatok...

Hevederrögzítő gombot rakhatok az akusztikus gitáromra?

Figyelt kérdés

Vettem egy Fender Squier SA 105 CE elektroakusztikus gitárt, aminek csak az alján van hevedertartó gomb. A kérdésem az lenne, ha mondjuk a gitár tetejére fúrnék egy kis furatot és egy megvásárolt hevedertartót beletennék nem történne semmi baj a gitár hangzásával? Vagy esetleg egyéb probléma nem adódhat? ilyen gombokra gondoltam: [link]

[link]



2016. júl. 8. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kávába akarsz fúrni (kb. oda, ahol elektromos gitárokon szokott lenni a hevederrögzítő gomb), arról inkább tegyél le, az nagyon vékony anyag, könnyen kiszakad, és akkor tényleg megváltozhat a gitárod hangzása. :)

Ha a testhez akarod rögzíteni a hevedert, és nem a fejhez, ahogy ilyeneken szokták, könnyen lehet, hogy fejnehéz lesz a gitárod és mindig lekonyul majd. Ha ezzel együtt is ragaszkodsz az ötlethez, akkor már inkább valahogy így, itt legalább tart. [link]

2016. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) na igen amilyen képet linkeltél, úgy esélytelen nekem, hogy oda fúrjak ugyanis csúcsosan végződik az a rész. a kávára kellene inkább nekem a gomb.
2016. júl. 8. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:

A nyaktőre nyugodtan rakhatod, ott van hozzá elég anyagvastagság. Ha csúcsos, akkor is van rá mód:

[link]

Ezek közül bármelyik elhelyezés jó lehet, egyedül a 3-massal jelölt necces,ahhoz meg kell nézni, milyen széles a felső tőke, mert ugye annál az a lényeg,hogy nem csak a pár milliméter vastag káva tart, hanem a mögötte belül ott rejtőző felső tőke szilárd anyaga.

Ja,és még egy tanács: nagyon könnyű felsérteni a fényezést, ezért ahhova fúrni szeretnél, ragassz egy darab papír ragasztsztószalagot (maszkolószalag néven is fut), és azon át fúrj, lehetőleg nagy fordulatszámmal és minél élesebb fúrószárral.

2016. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :) igen mindenképpen úgy fúrom :)
2016. júl. 8. 21:42
 5/6 A kérdező kommentje:
ide rakok videókat hátha valakinek segítek vele. https://www.youtube.com/results?search_query=The+RIGHT+Way+t..
2016. júl. 8. 22:12
 6/6 A kérdező kommentje:
amúgy valószínű hogy a képről az 5-ös jelölésű megoldást fogom választani. köszönöm mégegyszer a válaszokat
2016. júl. 8. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!