Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik elektroakusztikus...

Melyik elektroakusztikus gitárt válasszam? (Ibanez vagy Fender)

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy elektroakusztikus gitárt leginkább otthoni használatra. A játszani kívánt műfaj eléggé vegyes, mert a gyerekdaloktól a rockig számos dolgot szeretnék megszólaltatni. Az ennél keményebb zenékhez már van egy régi-régi Kramerem.

Némi netezés és YouTube keresgélés után az alábbi három hangszerre sikerült leszűkítenem a listát:

- Ibanez TCY 10E

- Ibanez PF-15ECE

- Fender CD-60 CE (nem a full mahagóni)


Elolvastam néhány angol nyelvű tesztet is, de azért örülnék neki, ha valaki más is hozzászólna. Esetleg olyan aki próbálta/ismeri valamelyiket.


Előre is köszi!



#Ibanez #elektroakusztikus gitár #Fender #TCY 10E #PF-15ECE #CD-60 CE
2016. júl. 14. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Feltétlenül ezek közül szeretnél választani? Mert egy Epiphone AJ-220sce sem sokkal drágább például, de sokkal brutálisabb hangja van.

Vagy egy Baton Rouge AR11C, mondjuk ez már 100e fölött van.

Mindenképpen olyat válassz, aminek tömör a fedlapja, ha már ilyen árkategóriában kerwsgélsz, mert sokkal jobb a hangminőség. Az általad linkelt Fender nem egy nagy szám, drága, de ciripelő hangja van. Az Ibanez TCY 10E-t már én is néztem egyszer, az sem éri meg az árát, sima fenyő fedlapos. A masik Ibanezt nem ismerem, de ezek után gyanítom, hogy hasonló lehet :)

2016. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A három közül szerintem a két Ibanez közül lenne érdemesebb választani, én pusztán a saját ízlésem alapján a PF-re tennéma voksom. Ilyen Fenderje van egy barátomnak, szerintem nem rossz gitár, de ennyiért én nem tartom olyan jó vételnek, rám nem tett túl mély benyomást.
2016. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Waff ***** válasza:
Tényleg nem piszkálódásból kérdezem,de több helyen is olvastam ezt, hogy otthonra elektro-akusztikus gitár.... Mi célból kell otthon kihangosítani egy gitárt?
2016. júl. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 megnéztem az Epiphone gitárt, nem rossz és még az árát is vállalni tudom. Mit értesz azon, hogy brutális a hangja? Nem akarok Am-ban gyerekeket riogatni, vagy arra gondolsz, hogy nagyon szép a hangja, hosszan lecsengő stb...


#2 a fórumok alapján és a youtube alapján nekem nem tűnt rossznak. Te mit ajánlanál ami jó vétel szerinted? Szívesen kapok tanácsot :-)


#3 nem, nem veszem piszkálódásnak, ez szimpla érdeklődés ami soha sem probléma :-)

Van egy egyszerűbb DigiTech looper pedálom amit sokkal egyszerűbb kábel segítségével rákötni mint mikrofonnal. Továbbá ha összejön esetleg egy-két jó riff akkor azt rögzíteni is konyebb. Ezekre az opciókra azért nem tértem ki az eredeti kérdésban, mert nem szerettem volna, ha a válaszok elmennek ebbe az irányba.

2016. júl. 26. 13:31
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Úgy értettem, nagyon gyönyörűen szól :)

Hallgasd youtube-on a teszteket, egy idő után meg fogod hallani a különbségeket, és akkor megérted, miért is olyan fontos a tömör fedlap :)

https://www.youtube.com/watch?v=lnM0mfsP0tw

2016. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Waff ***** válasza:

Értelek,és kösz a választ :)

Véleményem szerint az elektromos hangszedő,lett légyen bármilyen jó minőségű is nem tudja a gitár eredeti,szép akusztikus hangzását vissza adni. Akiket ismerek gitárosokat,mindegyik azt tanacsolta hogy csak akkor gondolkodjak elektro-akusztikusban ha fellépéseken,koncerteken kihasználom,ezen kívük nincs értelme. Othonra,házi felvételekhez csakis egy viszonylag jó minőségű,jól beállított mikrofon.

2016. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!