Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezt el tudnám sajátítani...

Ezt el tudnám sajátítani zongorán?

Figyelt kérdés
Nincs tapasztalatom a zongorázáshoz. Annyit értek úgymond a zenéhez, hogy 1 évet tanultam gitározni. Viszont arra gondoltam, hogy vásárolok egy ilyet: [link] Zenetanárhoz sajnos nem tudok elmenni de arra volnék kíváncsi, hogy egy hozzáértő segítsége nélkül, itthon, az internet segítségével el tudnék sajátítani dalokat? Le tudnék játszani kellő időt rászánva és kitartóan gyakorolva ehhez hasonlókat? https://www.youtube.com/watch?v=Tdq1XXpV2-o Szívesen elfogadok egyébként bármilyen tippet vagy tanácsot, nagyon lelkes vagyok. Nagyon köszönöm a válaszokat előre is.
2016. júl. 27. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos, kezdjük az alap intencióval, hogy az ilyen mainstream szerelmes számokat akarod lejátszani. Gondolom egy-két nő miatt. Ez most nem számít...

Le tudnál-e játszani olyanat, mint a videóban? Szerintem igen, csak az értelmetlen, mert érződik a minimális zenei hozzáértés, nem túl komplikált az a darab. A másik pedig, ha tényleg akarsz zongorázni, nem profin persze, oda viszont kell tanár, mert a zongora igényes dolog. Nem lehet mindent megtanulni, kell egy olyan aki fizikailag is megmutatja és kijavít. A YouTube-on sok videó lehet fenn, hasznosak is lehetnek, de tőlük építő kritikát és javítást nem kapsz, ami baj.

2016. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ikitana válasza:

Hát igen, meg tudnád tanulni és majd szépen lejátszod, de zeneileg nem sok értelme lesz. Ahogy előttem írták kell egy tanár, aki kijavít és segít a technikában stb.

De, ha magadnak el akarod játszani, vagy egy másik zongorához nem értő embernek, akkor minden gond nélkül menni fog.

2016. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én 12 éves lány vagyok, szerintem te joval több vagy. Én hegedűn játszok és csak úgy otthon megtanultam zongorázni. 2hónap alatt

5dalt tanultam meg fejből, de a bal kezes cuccokkal azért meggyűlik a bajom.azt ajánlom hogy először halgasd meg sokszor azt a dalt és úgy "belemászik a füledbe" és majd észre veszed ha elrontotd. És a jobb kezes részét tanuld meg előbb és utánna a balt és akkot ha tudod mindkettőt akkor játszdd egybe. Szerintem nagyon is lehetséges, sok szerencsét hozzá.

2016. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!