Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezik-e rajtam kívül olyan...

Létezik-e rajtam kívül olyan ember, aki rühelli a mainstream magyar alternatív rockot?

Figyelt kérdés

Természetesen vannak kivételek, de a legtöbbje - főleg mióta a Kispál "Ha az életben" c. dala népszerű lett - borzalmasan gagyi és álintellektuális. Most komolyan, mióta lett a filozófia tetőfoka az, hogy "Az emberek meghalnak, de ha ezt néhány frappáns trágár szóval fűszerezem akkor őszintébbnek hallatszik"?


A dohányzás mellett ez a második olyan dolog, amit abszolút de nem tudok elviselni egy bizonyos távolságon belül. Egy csomó más pozitív tulajdonságról szívesen lemondanék, minthogy újabb Kispál vagy 30Y szöveget és annak elemzését hallgassam.


(Én magam az igényesebb fajta rock, metál, és elektronikus zenékért vagyok oda, de bármi más is szóba jöhet)


25/F



#kényeckedés párkapcsolatok terén
2016. aug. 4. 01:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
26%

Kár, hogy nem lehet zöld pacsit adni kérdésre. :D

Veled vagyok, bro!

2016. aug. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Az a helyzet, hogy kevés a magyar előadó, ezért könnyebben észreveszed a szart közülük. Ez a Kispál és a borz semmivel sem rosszabb az amerikai hasonló műfajú zenéktől. Sőt...azok közt találsz jóval értelmetlenebbeket is elcsépelt dallammal.
2016. aug. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Jelen!

Mindenféle zenéből van, amit szeretek, de a hazai divatos alternatív rocktól a világból kifutok. Gagyi, egyszerű, tinglitangli zene. És rengeteg "bölcs" hallgatójuk van. Én megpróbáltam megszeretni, de tényleg. Volt egy bizonyos illető, aki elég sokat mutatott és magamtól is jó párral próbálkoztam, de nem ment...

A szövegviláguk általában tényleg vicces. Ha egy rajongóval ezt közlöm, megkapom, hogy én nem értem a szöveget. Aztán, amikor idézek a szövegből, hogy magyarázza már el, akkor megy a meglepődés, mert az illető sem érti. Amikor közlöm, hogy láttam interjút Kispálos zenésszel, aki elárulta, hogy simán bementek a stúdióba, berúgtak és egy este megírtak 2-3 dalt, akkor megy a meglepődés. Hát igen, ennyi volt az energia a naagy zenékre...

Azt is utálom, amikor ilyen emberek közlik, hogy az elektronikus zene csak tüctüc, ez meg igazi érték, de még 2 műfaját sem ismerik a "tüctücnek".

Az a helyzet, hogy ezeket az alterzenéket megírták a kocsmákban lévő kis koncertekhez, amiből kinőtte magát az egész fesztiválzenévé. Részegen elbólogatnak rá az emberek, kapnak egy fesztiválérzést ésatöbbit. Ezek a zenekarok rájöttek, hogy kiadnak időnként 1-2 albumot, nyáron elmennek jó pár koncertet adni, évente búcsúkoncertet is és tök jól megélnek az egészből, bármiféle komolyabb erőfeszítés nélkül. Tudják, hogy úgyis művészinek lettek beállítva, tehát lényegében akármit adnak ki, imádni fogja egy réteg. Szomorú látni, hogy ez az egész mennyire visszavetette a magyar zenei ipart.

2016. aug. 4. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Jelen!

Én semmilyen rockot nem nagyon szeretek.:D

2016. aug. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Egyetértek. A zene unalmas, a szövegeknek pedig semmi értelme. Azért van pár kivétel is, akiknél mindkettő jó, pl. Üllői Úti Fuck, Intim Torna Illegál.
2016. aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Elég sokan.

Amúgy nem mindenki keresi ám ezekben az élet értelmét, én pl tök bírom az említett Ha az életben c. számot, mert olyan kellemes hallgatni, a szövegéről mindig azt gondoltam, hogy marhaság :D

A barátomra meg nem erőltetek olyan zenét, amit nem szeret. Hálistennek elég olyan muzsika van, amit mindketten imádunk, van mit hallgatni együtt :D Miért kéne neki a Kispál szövegeket meg azok elemzéseit hallgatni? :D Inkább bedobunk egy kis In Flames-t, aztán üvöltünk :DD

De néha nekem jól esik egy kis szelídebb, ""gagyibb"" zene, nem lehet folyton hörgősmetálon élni :D

2016. aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát én nem ismerem ezeket, nem nagyon hallgatok magyar számokat.
2016. aug. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Nemzeti érzelmű vagyok, büszke vagyok a magyarságomra, de be kell látni objektíven, hogy a jelenlegi magyar zene SZAR, mint ahogy a magyar film is. 22 éves vagyok, de egyszerűen nem nagyon találok a kortárs magyar zenében és filmben nézhető, hallgatható produkciókat.
2016. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem hallgatok ilyen zenéket. Tény hogy a szövegük baromság.
2016. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%
En az osszes rockot utalom
2016. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!