Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy 4 és egy 5 oktávos szintet...

Egy 4 és egy 5 oktávos szintetizátornak mekkora a hossza kb? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kisméretű szintetizátort, nekem gyakorolni a 4 oktávos is elég lenne. Ezt a hangszert a szekrényembe szeretném beépíteni egy olyan kihúzhatós fiókra ráhelyezve, mint a számítógép billentyűzete. Ezért szükségem lenne a hangszer hosszára, hogy ahhoz tudjam tervezni a szekrény szélességét. Valaki, akinek van otthon, megtenné, hogy lemérné? :)

Előre is köszönöm!


2016. aug. 16. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek nem egységesek, egyébként meg minden webáruházban le vannak írva a méretek.
2016. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

na most az a helyzet, hogy ami nem zongora, de zongorabillentyüzete van az kapásból szintetizátor? :OOO


merthogy van, ami csak egy zenei billentyüzet, és USB-vel bedugod a gépbe, aztán beküldi MIDI szabvány alapján a hangjegy adatokat a számitógépbe usb-n keresztül, aztán a gépen ha van valami szoftvered, ami ezzel tud valamit kezdeni, akkor gyakorlatilag kaptál egy hangszert.


mondjuk az a baj, hogy windowsos számitogépeken a directx multimédiás szoftverréteg miatt nagyon sok idő kell mig egy bejövö midi jelből lesz valami...akár fél másodperc is.


ASIO-s rendszerü hangkártyával viszont közvetlenül megy a hangfeldolgozás, ott ilyen 5 ezredmásodperccel is vigan megy minden.


(gondold el milyen lenne játszani, ha fél mp-et késne a hang)


ja egyébkétn van mini billentyüs kiosztás is.


a normál méretü az viszonylag hosszú

2016. aug. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát Utolsó, te aztán sokat segítettél. Nem vagyok hülye, 7 éves korom óta billentyűs hangszereken játszom (most vagyok 30 éves), csak az én hangszerem nincs most itthon, és a szekrénytervezéshez kellett volna egy hozzávetőleges hossz, ha mondjuk a 4 oktáv hosszát leméred centiben, nekem már az is jó, de egy számadat helyett egyszerűbb volt leírni a sok okosságot..
2016. aug. 16. 20:07
 4/4 anonim válasza:

23 éve játszol billentyűs hangszereken és megkérdezed hogy kb milyen hosszú egy hangszer?! :D Még hozzávetőlegesen sem tudod megmondani? :D Aztán nem tetszik ha válaszolnak? Elmondom a tutit. Ahány hangszer, annyiféle méret. Vedd az összes hangszer hosszát, (nincs sok, modjuk pár száz) vonj egy átlagot! :D

Én garázst építenék egy sedánnak. Kb milyen hosszú?:D

2016. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!