Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan robbanhat be valaki a...

Hogyan robbanhat be valaki a köztudatba énekesként?

Figyelt kérdés

Nem...nincsenek túl idealizált elképzeléseim.

Jó pár éve énekelek már, ezzel szeretnék továbbtanulni,mégpedig a Zeneakadémia magánének szakán.

De szeretném,ha az emberek megismernének.

Hiába mondják,hogy: "Menjek el a Virtuózokba",nem szeretek annyira versenyezni.

Miklósa Erika, Rost Andrea pl. hogy lettek híresek?

Hogy fedezték fel őket?

Tudom,még csak 17 éves vagyok és biztos vagyok benne,hogy még sokat fog érni a hangom,habár már rég túl vagyok a mutáláson.

Ha csinálnék YouTube csatornát,nem tudom lenne-e értelme,hiszen a mai emberek többsége nem nagyon fogékony az operára,mint műfajra.

Nagy tervem populárissá tenni ezt az éneklési irányt is és természetesen nyitott vagyok más műfajokra is.

Kinek kéne megmutatnom a hangomat,hogy segítsen előrébb jutni,hiszen Karinthy-t idézve: "Itt lent a porban nem tudok beszélni". Biztos vagyok benne,hogy mindenki kapott egy kis külső segítséget,mielőtt elindult a pályán.

A szüleim... Anyám olyan családból származik,ahonnan generációk óta kerülnek ki művészek /festő,operaénekese,színészek,zeneszerző/, így látja ezeknek a munkáknak a veszélyeit is,hiszen az ismerős mondat minden nap előkerül: "A művészetből nem lehet megélni." Apám gyűlöli a művészeteket,már a zenei tanulmányaimért sem lelkesedett,ha rajta múlna,biztos más pályára szánna.

Egyiküktől sem kapok igazán támogatást.

Mit tudnék tenni?



2016. aug. 17. 13:14
 1/2 sándorjános ***** válasza:
Ahhoz, hogy egy éppen nem felkapott stilust felelevenits sok sok munkára és szilárd elhatározásra lesz szükséged. Ezeket nem csak a zene terén értem, hanem az azt kiegészitő önpromó terén is. Hogy felfigyeljenek rád a kiadók érdemes szólófelvételeket késziteni. Az sincs ellenedre, ha youtubéra rakosgatsz fel, mert lehet, hogy a 542.-ember pont egy kiadó munkatársa. Ha sikerült, akkor jön a kieggyezés azzal, amit csinálsz, mert sokszor nem azért kezdenek foglalkozni egy zenésszel, mert jó, hanem mert meglátnak benne valamit, amivé tehetik. Hogy populáris lehess érdemes azon gondolkodni, hogy mi az, ami populáris, ha ez megvan akkor a zenéd egy ütőképes formába öntheted, ami széles tömegeknek is tetszhet. (Persze nem azt mondom, hogy kurvulj el, hanem hogy tanuld meg különválasztani azokat a törekvéseket, amiket magadért és amiket a közönségért teszel. Néha azzal teszel a legtöbbet a közönségért, ha a magadnak legjobbat teszed a művészi cél irányába, de nem biztos, hogy megismernek, ha nem csinálsz olyat, amit befogadhatnak.) Érdemes megragadni minden lehetőséget az elején. Beszélgetni is sokat kell, mert az kapcsolati tőke. Ha már van valami koncert is, vagy lemez kiadás, akkor MINDEN FÓRUMON reklámozni kell. Ez azért fontos, hogy legyen máskor is. Az is fontos, hogy ha látnak a szinpadon, akkor ne érdekeljen, ha csak 1-2 ember hallgat meg. Érezzék csak maguk lesajnálva, ha vérprofinak adod ki magad és nem is kiváncsiak. Tehát fontos hogy érdekelje őket, hogy mit csinálsz még akkor is, ha aztán továbbmennek. Ha a pillanatban ott vagy és nem zökkensz ki, akkor lehet még maradnak is. Ez az előadás lényege.
2016. aug. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak kiegészítésül az előzőhöz: ha nem vagy milliomos, vagy nincsenek kiváló összeköttetéseid, javaslom a következő sorrendet:

először legyél kíváló, tanulj és gyakorolj nagyon sokat, lehetőleg többet, mint a többiek. Az se baj, ha te leszel a legjobb. Aztán próbálkozz a "berobbanással". Ez megkönnyíti. Minél jobb valaki, annál könnyebben fölfigyelnek rá. (Ha már fölhoztad a kérdésben Miklósa Erikát, ő a zseniálisan előadott Éj királynőjével hívta föl magára a figyelmet. De odáig magának kellett eljutnia.)

2016. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!