Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi van a rap zenével? Ti mit...

Mi van a rap zenével? Ti mit hallgatok?

Figyelt kérdés

Nekem pár éve ott tört el a mécses, amikor Snoop Dogg kitalálta, hogy áttér raggae műfajra. A fejem fogtam. Minden rapper eltűnt, már nem olyan mint 1990-2009 között. 2010 körül jöttek ezek a Soulja Boy, meg Whiz Khalifa féle emberek. Jó van egy-két jobb slágerük, de nem ütnek. Nem egy Tupac vagy 50Cent egyik se. Meg a másik, hogy futószalagon jönnek ilyen Bobby Shmurda féle kisgyerekek, kiadnak 3 számot aminek semmi értelme, elmondják 1000x, hogy "niga" meg "money, bitches, bitches, fuck" és ennyi a zene. A régi zenéket meg már kezdem agyon hallgatni, igen nehéz valamit találni. Nekem olyan zene kell, mint ez:

https://www.youtube.com/watch?v=juoggmbU1qw

Hogy ha kikelek az ágyból reggel, vagy leülök péntek este relaxálni, akkor egy jó alapot kelljen hallgatnom, inspiráló, kemény szöveggel. Hova lettek? :D



2016. szept. 10. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Hogy ha kikelek az ágyból reggel, vagy leülök péntek este relaxálni, akkor egy jó alapot kelljen hallgatnom, inspiráló, kemény szöveggel. Hova lettek? :D"


Ember...senki sem kényszerít rá. :,D


Egyébként ma is csinálnak old school stílusú számokat + Snoop Dogg-nál az csak egy átmeneti korszak volt. Utána vissza is tért a hip-hophoz (de akkor is adott ki hip-hop számokat).


+


Bobby Shmurda (kedvenc newschool előadóm) meg hardcore/gangsta előadó. Arról nem is beszélve ,hogy sokan nevezik a "2010-es Eazy-E"-nek.

2016. szept. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ui.: Szóval tessék csak keresgélni. Csak akkor nem az nem talál semmit ,aki életképtelen. Annyi anyag van a neten. Szóval menni fog az. ;)


Ami azt illeti kiket hallgatok:


Kedvenc rappereim:


Dr.Dre,Snoop Dogg,Ice Cube,Eazy-E és 2Pac.

De még nagyon sok előadót hallgatok össze-vissza.

2016. szept. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ezeken keresgélj:


last.fm

spotify

bandcamp

2dopeboyz.com

inbdiehiphop.com


az újhullámos rap zenét meg ne szidd! attól, hogy 2 szarjankót nyomnak orrba-szájba, még van millió király mc király ötletekkel

2016. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"az újhullámos rap zenét meg ne szidd! attól, hogy 2 szarjankót nyomnak orrba-szájba, még van millió király mc király ötletekkel"


Egyet értek!

2016. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Linkeljetek már egy jó számot légy szíves, mert nagyon nem vagyok járatos ebben. Bobby Shmurda nekem nem jött be. Még Whiz Khalifa aki kiemelkedőbb tud lenni szerintem, neki vannak jó slágerei. De Soulja Boy... Nem az én stílusom.

Van még olyan rap aminek nem ilyen "trap" szerű az alapja?

2016. szept. 11. 15:07
 6/13 A kérdező kommentje:

Dr.Dre,Snoop Dogg,Ice Cube,Eazy-E és 2Pac


Őket már szénné hallgattam. De akiket legtöbbet hallgattam:

Eminem

50Cent

Styles P

Ice Cube

Tupac

Eazy-E

Dr.Dre

Snoop Dogg

Ghostface Killah

M.O.P.

2016. szept. 11. 15:15
 7/13 A kérdező kommentje:
Hármasnak köszi.
2016. szept. 11. 15:17
 8/13 anonim ***** válasza:

"Őket már szénné hallgattam."


Őket képtelenség szénné hallgatni. :D Nézz utána Eazy-E,2Pac és Biggie Smalls "remakes".

Egyébként naná ,hogy csinálnak old school stílusú shiteket.

2016. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
2000 óta hallgatok rappet, azóta már eléggé meghallgattam mindet. Bár tényleg nem untam rá, csak ideje valami újabbat keresni szerintem. Na mindegy, keresgélek még. Kösz a segítséget.
2016. szept. 11. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!