Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a Behemoth "Blow...

Szerintetek a Behemoth "Blow your trumpets, Gabriel" c. számának a klipje miről szól?

Figyelt kérdés
Nem vitázni akarok, meg azt, hogy most mindenki megmondja a tuttit, csak kicsit érdeklődni, hogy ti hogyan vélekedtek, milyen elemzéseitek vannak. Szerintetek ez egy sátánista dolgot, rituálét jelent, és azért hajaz katolikus elemekre, vagy inkább a katolikus egyházat fricskázza? Vagy a hívőket? És a farkas pl. szerintetek mit jelent?

2016. szept. 14. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Én semmit sem értettem belőle, pedig én foglalkozom a kérdéssel erősen.

Ez a klipp határozottan baromság, érthetetlen, és árt a sátánizmusnak.

2016. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem ez a jezsuiták rémisztgetési módszereire emlékeztetett, és mintha egy jezsuita kisfilm lett volna a középkorból (:D), ami bemutatja, hogy hogyan ragad el téged gonosz :D és így érthető, meg azért hajaz a katolikus egyházra, mert kiparodizálja, de akkor is, az a farkas ott mit csinál? Ráadásul csak két képkockában tűnik fel.
2016. szept. 18. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Nézd. Mint mindent lehet ezt is szétszedni, elemezgetni. Lehet asszociálni, hogy pl: a lány az ártallan bárányka amit feláldoznak a farkasnak stb. Én mégis azt mondom,hogy egészében véve nekem visszataszító. Polgárpukkasztó klippnek érzem. Ha figyelembe vesszük, hogy a sátánizmus mit tanít, akkor kérdem én: mi a szar ez?

Minek a hörgö artikulátlan hang, minek ez az érthetetlen, megbotránkoztató klipp.

Én nem ezt olvastam a sátánizmusról. Van a földön elég idióta, szellemi, lelki, érzelmi, etikai kifacsarodott szörnyszülött. Egy sátánistának a - társadalom keretein belül és azzal együttműködve a saját önnönmaga érdekeit is képviselve a tudás megszerzésén, átadásán, az emberek fölszabadításán kellene munkálkodnia. Nem pedig ilyen önmaga ellen való agyatlan szart gyártania.

Én semmi esztétikusat nem találtam benne. Tudom hogy hivatkoznak rájuk sátánista körökben, ám én jelenleg úgy érzem, hogy sem a hivatkozók, sem a hivatkozott nem érti a sátánizmus lényegét.

2016. szept. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igenám, de sátánizmusnak nem csak a XX. században kialakult nézeteket tekintjük, hanem előtte mindenféle egyházellenes, misztikus dolgot is, hiszen számos törekvés volt, amikor állatokat, embereket áldoztak, perverzkedtek ,hogy közelebb kerüljenek a Sátánhoz pl., vagy valamit elérjenek.
2016. szept. 19. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:

A vallás nem a judeo keresztény hülyeséggel kezdődött, hanem jóval előbb a természeti vallásokkal amiket ma -lealacsonyító módon - pogány vallásoknak hivnak.

Több mint valószínű, hogy történtek emberáldozatok -mint ahogy minden más vallásban is. Viszont Sátán neve már jóval az ábrahámita szarság előtt létezett.

Mint minden az életben, az emberi társadalomban - az egyre több nagyobb tudásanyag megszerzése végett- a vallás is változik. Most ebben a korban vagyunk nem a a régmultban. Az itt érvényes társadalmi normákban kell élnünk.

Régen a vallások alapját képezte az áldozat bemutatása ma inkább csak jelképes. Én eggyáltalán nem hiszek benne. Erről is szó van a sátánizmusban.

Azt ne várd, hogy eléd teszik az igazságot, mert az nem fog bekövetkezni. Azt neked kell megtalálnod. Ha tévedsz és nem jössz rá, akkor megvezetett ember leszel

2016. szept. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!