Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudtok jó német zenét ajánlani?

Tudtok jó német zenét ajánlani?

Figyelt kérdés
Bármilyen műfajra nyitott vagyok, talán a popot kevésbé szeretem, de kíváncsiságból azt is meghallgatom. Németet tanulok, és ismerkedni szeretnék egy kicsit a zenével is.

2016. szept. 26. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rammstein, Toten Hosen, Wizo.
2016. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Absurtz, Betontod, ZSK, Alarmsignal, Kotzreiz.
2016. szept. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2016. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2016. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oomph!, Megaherz, Eisbrecher, Krupps, Varg, Saltatio Mortis, Finsterfrost.
2016. szept. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Műfajokat megállapítani nem igazán tudok, úgyhogy wikipédiáztam ezt a részt. Én inkább lassú zenéket hallgatok műfajtól függetlenül. Leírtam amiket ismerek, nem tudom mi mennyire a te stílusod, van közte olyan, amit már én se igazán hallgatok, de régebben tanuláshoz nekem jól jöttek.


Punk rock: Die ärzte


Kicsit rockosabb, de wikipédia szerint pop-rock énekesek/együttesek:

Christina Stürmer

Silbermond

Luxuslärm

Eisblume (Letzte Instanz feat. Eisblume: Blind)

Juli


Yvonne Catterfeld - több lassú zenéje van, régebbi zenéi inkább jazzesebb beütésűek, de vannak poposabb zenéi is, a Blau im Blau albumát szoktam hallgatni.

Nena - régebbi popzene, a 99 Luftballont elég ismert, kedvencem tőle a Jetzt bist du weg.


Akiket még névről ismerek: Wir Sind Helden, Rosenstolz, Frida Gold, Revolverheld, Ich und Ich


Amit szeretek a német popzenékben, hogy az angol zenékhez képest jobb dalszövegeik vannak, és témában is változatosabb, nem minden a szerelemről és a bulizásról szól (legalábbis azok között amiket ismerek). Silbermond: Irgendwas bleibt témája a gyorsan változó világ (mondjuk nem tudom, ez popnak számít-e egyáltalán), Christina Stürmer: Millionen Lichternek az emberek elszigeteltsége. A témában én szeretem még a Glasperlenspielt, de nem biztos, hogy a te műfajod.

2016. szept. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális, akkor ezeket ajánlanám:

- Rock: látom Rammsteint már írták, Heldmaschine, Ost+Front, Stahlmann, Oomph!, Eisbrecher, Herren, Hämatom, 9MM, Vogelfrey, Maerzfeld

- Egyéb: Brings, Stefanie Hertel, Die Krupps

2016. okt. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok. Kimaradt Saltatio Mortis és a d'Artagnan.
2016. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

KC REBELL - BIST DU REAL

Phillipp Dittberner - WOLKE 4 (azt hiszem ez magyarra is le van fordítva)

Phillipp Dittberner - Deiner kleinen welt

Szintén Philipp Dittberner - Das ist dein leben

2016. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!