Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Még régebben vettem egy...

Még régebben vettem egy használt gitár, de úgy érzem, hogy a húrokkal bajok vannak. (? )

Figyelt kérdés
Vagy 2 éve vettem ezt a gitárt jófogáson. A három felső húr fémből van az alsó három nylon(vagyis nekem ezt mondta egyik gitáros ismerősöm). Mikor behangoltattam a gitáromat ismerősömmel akkor utána megpengettem azokat, majd az A húrt elég furcsának hallottuk, és megnéztük, hogy az biztos jól van-e. De nem. Elhangolódott (pedig behangoltuk) pár pengetés alatt. És már nem is annyira feszül a 3 felső húr főleg az A. Ezeket jó lenne kicserélni újabbakra? Ha igen, Veszprémben egyik hangszerboltban cserélik ki?

2016. okt. 5. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

2 éve vetted már akkor is kitudja mennyire lestrapált húrokkal?

3 havonta érdemes húrt cserélni, ha nem vagy nagyon igénytelen.

Az ismerősödre meg ne hallgass többet gitár ügyben, mindegyik nylon húr azon a gitáron.

"És már nem is annyira feszül a 3 felső húr főleg az A"

Ezek után igazából fogalmam sincs mit műveltetek azzal a gitárral, de gyanítom, hogy egyszer sem volt normálisan behangolva, pedig már bármelyik okostelefonra tölthető le hangoló app.

Gondolom hangszerboltban is kicserélik a húrokat, de otthon megcsinálni magadnak sem túl nagy feladat, a lényeg, hogy ne fémhúrokat vegyél rá, hanem nylont.

2016. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben :) akkor rád hallgatok :D Köszi a gyors választ. Majd Elmegyek egy hangszerboltba.
2016. okt. 5. 23:25
 3/5 Waff ***** válasza:

Az előző kitűnő választ adott. Annyit tennék hozzá, hogy talán a hangoló kulcsod is ereszt...de elsőnek húrozd újra, és majd akkor többet tudsz. Tölts le egy hangoló-alkalmazást, hangold be (E-A-d'-g'-h'-e) és akkor már jobban látod/hallod, hogy ereszt-e az A-húr hangolókulcsa.

A hangszerboltban mondd, hogy egy "normál" feszítésű nylon-húr készletet kérsz.

2016. okt. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. okt. 6. 17:19
 5/5 anonim ***** válasza:
hát először vegyél új húrokat ha akkor is csinálja akkor a nyereg vagy a hangolókulcs lesz a hibás.
2016. okt. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!