Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik az a 70-es, vagy...

Melyik az a 70-es, vagy 80-as, vagy 90-es évekből származó retro zene, amiben elektronikusan olyan effekteket raktak a zenébe, mintha lézerfegyverrel lőnének?

Figyelt kérdés
Azt hiszem egy néger csávó is van a csapatban, meg két nő. És az évtizedet sajnos pontosan nem tudom megmondani. De szerintem inkább 80-as évekbeli lehet, mint 70-es vagy 90-es. Maga a szám azt hiszem techno, vagy elektro. Elég hosszú számról van szó, talán van 8-10 perces is (vagy talán több?). Aki tud akár egy kicsit is hasonlót, az nyugodtan megírhatja, ha akarja.
2016. okt. 5. 17:22
 1/6 anonim válasza:
Fugees - Ready or not?
2016. okt. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem rap, még csak olyan rész sincs benne. Meg ennél sokkal előbb is készült. Akkor inkább úgy mondom, hogy a 70-es 80-as években.


Kb ehhez hasonló volt a szám, és ebben az időben is készülhetett. A 90-es éveket csak azért írtam, mert felvetődött bennem, mint lehetőség. Tehát a háttérzene tökre hasonlított erre:


https://www.youtube.com/watch?v=fKMaYLpj8DM

2016. okt. 7. 12:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Amiről te írsz -beleértve a linkelt zenét is- 70-es, vagy 80as évekbeli többféle konkrét stílust is felölel, tehát konkrét számra nem lehet következtetni belőle.


Egyetlen, viszonylag sajátos a leírásodban a lövöldözős effekt, de számos előadó alkalmazta akkoriban.


A wikipédiát javaslom olvasgatnod, angol szócikkek között szerepelnek az alábbiak, némelyik magyaron is:


A 70-es években a SPACE DISCO stílusra volt ez jellemző, melyekről írtál. Van egy gyanúm, hogy te valamiféle ilyen stílusú, starwars-os zenefeldolgozásra gondolsz(?)


A 80-as években a populásirabb WAVE stílusok ilyenek:


- new wave (ez nagyon tág zenei fogalom, számos populáris stílus gyűjtőneve, pl synthpop, electropop) ; a "new romantic" kifejezés inkább külsőségekben jelentett sajátosságot, de ide sorolható;


- minimal wave (már a 70-es évek végétől) ;


- és a synthpop, electropop is ide tartozik, valamint az


- electropunk is, pl Sigue Sigue Sputnik zenekar, akik teleeffektezték a zenéjüket, olykor pl lövöldözős hanggal is, valamint manipulálható vokoderrel.


RETRO verziója az új évezredben a retrowave, más néven synthwave, melyek főleg a 80-as évek ilyen hangzású filmzenéjéből merített.

2016. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem találtam meg, amit kerestem.
2016. okt. 25. 14:13
 5/6 A kérdező kommentje:
2017. jan. 7. 23:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Oké. :) Egyébként pontosan az ilyen stílusokról írtam 2016-10-07 17:17 -kor.

Tehát az általam említett stílusok alatt milliónyi hasonlót találsz ezen kívül. Eléggé hasonló egymáshoz a legtöbbje.

2017. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!