Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi volt ez a (talán) lengyel...

Mi volt ez a (talán) lengyel zene?

Figyelt kérdés
1-2 éve láttam egy lengyel (vagy valami hasonló, de hogy szláv, az biztos) rock/heavy metál-klipet, ha minden igaz, egy csaj énekelt benne, és a klip talán a 2. világháborúról szólt. Ismeri valaki?

2016. okt. 6. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik zenekar lehet, viszont jelezni szeretném, h tömege tévhit van hazánkban a szlávságról, sőt, a szláv hivatalos nyelvű országokban is sajnos, a többség részéről.


Ugyanis a ma ismert szláv hivatalos nyelvű országok lakóinak többsége csak minimálisan keveredett genetikailag szlávokkal, és kulturálisan sem szlávok eredendően.


Az ilyen országok politikusai is sajnos megtévesztik a saját lakosságukat.


Szláv nyelvű országok közül csak kettő létezik, ahol alapvetően szláv többségű a lakosság: Oroszország és Szerbia.


A nem szláv eredetű kultúra mellett legalább 80 / 90% -ban NEM szláv lakosú az amúgy szlávul beszélő


- Bulgára, mivel a bolgár nép javarészt török és trák népek keverékéből jött létre;


- Lengyelország, itt ráadásul számos olyan kisebbség él, akik kötődnek a székely magyarokhoz (gurálok, lemkók) ;


- Szlovákia: genetikailag félig magyarok, félig cseh / morvák;


- Csehek: cseh / morva nép ;


- Szlovének: ők többségében vendek ;


- Ukránok, horvátok, és a lengyelországi lakosok jó része a magyarokéval közel rokon genetikájú, turáni eredetű népek, minimális szláv keveredéssel ;


Soroljam tovább....? Nem tehetsz róla, h nem vagy képben, még a szláv nyelvű országokban sincsenek saját múltjukról képben, ahogy a legtöbb magyar sem, a magyarságról. Bár a bolgárok tudják saját magukról ezt, és mi is róluk, de a többi ilyen országot a politikusaik jelentős mértékben, kitették mindig is hamis nacionalizmusnak, ahogy minket kb 150 év óta habsburg hatásra "finnugor népnek", ami szintén hivatalos mellébeszélés.


Mindenesetre valahogy jó volna végre tömegesen elfelejteni ezek a téveszméket, a szlávozást, ahol téves, meg finnugorozást...

2016. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy kissé "hiányosan" tettem fel a kérdést, a "szlávozás" a nyelvre vonatkozott. Lengyel bandák is tolhatják angolul, de a keresett dal az adott ország nyelvén csendült fel.
2016. okt. 8. 10:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi baj, csak arra gondoltam, hogy most már elkezdem erről felvilágosítani az embereket, mert elég szomorú, amit a felső vezető politikusok művelnek nacionálisan, emberek millióit tévesztik meg, sokszor saját magukról is.


Szóval igen, a lengyel állampolgár szláv NYELVŰ, vagy többek között szláv nyelvű. Így oké. De ők NEM szlávok alapvetően.


(Ahogy a bolgár, szlovák, cseh, szlovén, horvát se szláv alapvetően (mert legfeljebb minimálisan keveredtek ősei szlávokkal), hanem szláv nyelvű.

Ahogy mi meg nem vagyunk vagyunk finnugorok, hanem a székelyek szkíta-hunok, később pedig sumerek, ahogy kb 90%-os átfedés kikövetkeztethető a sumer szövegekből nyelvtanilag és szókincsben, és mindezt kézzelfogható tényekre, pl a székely rovásírást tartalmazó, több tízezer éves boszniai piramisokra hivatkozva nyugodt szívvel és tudományos alapon kijelenthetem, még ha fentről hazudnak is az akadémikus "tudományágakon" át...) És most ON, elnézést.

2016. okt. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez lehet az:

[link]

2016. okt. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem ez volt. Konkrétan videoklipje volt, nem ilyen összevágott valami. Ilyen ködös, félhomályos tájon játszott a banda (és valamelyik tag nőnemű volt), körülöttük meg zajlottak az események. Ami még lényeges különbség, hogy nem sok köze volt a nemzeti rockhoz, kutyaközönséges rock volt, "hátsó szándék" nélkül. :-D
2016. okt. 9. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!