Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mondanátok jó és magas hangú...

FFDP kérdése:

Mondanátok jó és magas hangú metál énekeseket?

Figyelt kérdés
Férfiakat és lehetőleg ne szimfonikus meg ilyesmi metálból. A lényeg az, hogy jó vokális képességei legyenek. :)
2010. ápr. 25. 11:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, (többek között) tiszta éneket énekeljen lehetőleg.
2010. ápr. 25. 11:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Ralf Scheepers
2010. ápr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Joachim Cans, Hansi Kürchs, Eric Adams, Marc Slaughter, Ski, Jon Becker...
2010. ápr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ronnie James Dio.
2010. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Thurston ***** válasza:

Daniel Gildenlöw

http://www.youtube.com/watch?v=TrG_x89Ke3g


A dal vége felé van egy magas A, amit rajta kívül még senkitől nem hallottam ilyen tisztán, teljes hangon kiénekelve...


Aki még hozzá hasonlóan zseniális arc, az Hansi Kürchs a Blind Guardianból, bár őt azért szeretem kevésbé, mert ő meg úgy tűnik, hogy csak ezekhez a vokálokhoz ért... Míg Danielnek a mély hangja is félelmetesen tisztának tűnnek, ráadásul az unclean vokálokban is nagyon ott van.


Vagy még aki eszembe jut, az Mats Levén, aki többek között a Therion-nak énekel rendszeresen. Ő is elég magasra tud menni teljes hangon, de neki meg szerintem egyszerűen túl érzelemmentes és hideg a hangja.

2010. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fabio Lione, minden hangskálán ő az isten
2010. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Thurston ***** válasza:

19:05


Ez hihetetlenül elfogult és alaptalan állítás volt. Minden hangskálán találni nála dinamikusabb és fantáziadúsabb énekeseket. Sőt, olyanoakt is, akik még nála is bőven nagyobb tartományban tudnak mozogni.

2010. ápr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!