Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hegedű vagy cselló? Melyik...

Hegedű vagy cselló? Melyik hangszer "jobb"?

Figyelt kérdés

Annyi ilyen kérdést olvatam már el és próbáltam kiszűrni a számomra fontos információkat, de még így sem tudok dönteni. Szóval:

Hét évig hegedültem, de abba hagytam kb.négy hónapja iskola váltás miatt. Őszintén mondva nagyon hiányzik. Aztán megnéztem a "Ha maradnék" c. filmet. Meg tetszett a cselló imádom. A hangzás meg a kinézete. Olyan szép hangszer. És most azon töröm a fejem melyiket vegyem meg. Hogy mi legyen?

A hegedűt a nagyrészt tudásom miatt venném, mert talán pár év múlva többet fejlődnék("profibb" lennék)mintha csellót kezdenék el tanulni.

Csellót pedig szívem szerint venném. Olyan szívesen kipróbálnám és persze tanulnám.

Mindkettőt egyedül tanulnám, mert ezen a környéken nem igazán vannak zenetanárok.

Szerintetek?


2)Szerintetek ezek a hangszerek jó minőségűek?

[link]

[link]


Előre is köszönöm a normális válaszokat!

És elnézest a helyesírási hibákért, ha vannak.



2016. okt. 12. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz kérdés...

A hegedűt azért mert már tanultad,a csellót meg azért mert megtetszett

Esetleg akkor tudnék többet segíteni,ha elmondanád,hogy csak hobbiból szeretnél zenélni vagy komolyabb terveid vannak vele.

Ha csak hobbiból akkor nyugodtan próbáld ki a csellót,ha viszont terveid vannak vele akkor folytasd a hegedűt,hiszen akkor már nem az alapoktól kellene indulni,hanem tudnád folytatni.

Bár ezekhez a hangszerekhez nem értek mert zongorázok:)

Sok sikert kívánok!

2016. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hegedűt könnyebb cipelni. :)
2016. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:). Igazából a hegedűt, azért is szeretném mert már képzeltem el vele pár dolgot, de szerintem csak hobbi szinten játszanék mindkettőn.
2016. okt. 13. 15:14
 4/6 anonim válasza:
Csellózni tanulni egyedül, ezt el sem tudom képzelni. Még akkor sem, ha csomót hegedültél előtte. teljesen más a vonó tartása.
2016. nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én 12 éve csellózom, már egyre profibb szinten. Az a cselló, amit belinkeltél, az valami műanyag utánzat lehet csak.

Egy cselló 500.000 forintnál kezdődik, de inkább 1-2.000.000 ft.


Én természetesen a csellót ajánlom, tényleg felülmúlhatatlan a hangja és a kecsessége is. :)

2017. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is csellozok. (És Zongorazok már 5 éve)

Amiket belinkeltél azok valóban nem valami jók. 5-ös valaszolóval értek egyet, hogy min. 500.000 forintnál kezdődnek. Én is a csellot ajánlom. De egyedül csellot megtanulni... elképzelhetetlen.

2017. júl. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!