Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak külföldön ismert...

Vannak külföldön ismert magyar dalok?

Figyelt kérdés

Nálunk nagyon sok nem angol zene ismert.

Most csak két példát mondok: Sofia ( alvaeo soler ) és duele el corazon ( enrique iglesias ). Ha névről nem is, hallás után biztos, hogy 10-ből 7 ember ismeri.

Vannak ilyesmi ismert magyar dalok külföldön?


2016. okt. 15. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, pl. Neoton Família dalai.
2016. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dalriada
2016. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szomorú vasárnap, Gyöngyhajú lány (Scorpions feldolgozásban), esetleg még van 1-2 ismert, régi dal.


Új daloknál nem jellemző, hogy top hit szintre kerülnek külföldön. Két kategória van:

-undergroundabb körökben ismertebbé válik pár magyar (elektronikus zene, metál, világzene), de ezek ritkán kapnak pár 100 ezres nézettségnél többet, és azt is földrajzilag elszórtan

-a nálunk nagyon befutott slágereket, vagy a közepesen befutott angol nyelvű slégereket Youtube-on meg-megtalálhatóak a külföldiek számára.


Azt tudnám elképzelni, hogy ha valami viccbandát csinálnának (mint a Kis Grofó), ami értelmezhető a nagyközönség számára is, akkor vírusvideóként terjedne (mint pl. a Gangnam Style, Ozone: Numa numa, Tunak Tunak, stb.). Másra én nem látok esélyt. Megnéztem a top magyar zenei YT csatornákat most, de írmagját se találtam ilyen nagy nemzetközi befutásoknak. Úgy látszik valóban igaz, hogy befutni csak angolul lehet (de legalábbis világnyelven). Valljuk be, azért arányaiban kevés német/francia/spanyol nyelvű szám fut nálunk, a többi országról nem is beszélve.

2016. okt. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!