Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A komolyzene melyik korszakát...

A komolyzene melyik korszakát szereted a legjobban: reneszánsz, barokk, klasszika, romantika, modern?

Figyelt kérdés
Kik a kedvenc zeneszerzőid?

2016. okt. 22. 13:32
 1/6 TR75 ***** válasza:

Barokk.

Vivaldi a kedvenc (pl. [link] Johann Sebastian Bach a legjobb (tőle például ezt szeretem nagyon - [link]

Őszintén szólva a romantikát nem szeretem. Reneszánsz oké, klasszikusok oké (bár Beethovent igazából nem kedvelem), modern pedig módjával.

2016. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Barokk (Bach, Vivaldi) Romantika (Liszt, Paganini)
2016. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Főleg klasszika és romantika... Ettől függetlenül a barokkból is van egy pár darab, amit meglehetősen pofásnak találok, de azért Chopin, Liszt és Dvorák mellett számomra nem sok esélyük akad, Beethovenről, az örök kedvencemről meg ne is beszéljünk...
2016. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek közül mindegyik korszaknak vannak nagyon jó szerzői és remek darabjai, viszont mindben vannak emészthetetlenebb műfajok is.


A fő kedvenc a barokk. Monteverdi, Buxtehude, Bach, Händel, Vivaldi... ezek közül mindegyik zseniális!

Egyaránt szeretem a korai "aranyozott ezüst" hangzású operákat (pl. Dido és Aeneas, Tündérkirálynő, Orfeusz és Euridiké) és a késői protestáns kantátákat.

Reneszánsz, nálam ez a korszak is befutó. Szinte popzene is lehetne némelyik dallam, mert annyira fülbemászó és tonális, mégsem unja meg könnyen az ember még a 100. éneklésre/meghallgatásra sem.

Hihetetlen,hogy mennyi remek dal született ebben a korban teljesen "no name" szerzőktől. Sajnos már sosem tudjuk meg, kik voltak.

A klasszikus korban már kicsit "felhígultak az erkölcsök" ,és akadt jópár termékeny Mozart féle elvetemült autista zeneszerző, akinek sikerült az alapműveltség középpontjába helyezni a klasszikus operairodalmat.

A kedvencem a Don Giovanni, de a Szöktetés a szerájból-t és a Varázsfuvolát is szeretem.

Modern... itt már eléggé felborult a rendszer,de pont ettől olyan izgalmasak. Mi csak érdekességként vettük annak idején zenetörténet órán Stockhausen ötvenes évek beli elektronikus horrorzenéit, hihetetlen,de nekem megtetszett! Bár klasszikus értelemben már nem is nevezhető zenének.

2016. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Davis0521 válasza:
100%
Romantika (Liszt)
2017. aug. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Minden korszakban ott a tömör gyönyör, legkedvesebb a reneszánsz utána szorosan a barokk, bár több kedvenc zeneszerzőm is akad :) reneszánsz (Lassus, Palestrina, Byrd..) barokk (Monteverdi, Vivaldi, Bach, Handel, Purcell, Brixi) Klasszicizmus (Mozart, F.Giardini, Zelenka) Romantika (Chopin, Brahms, Verdi, Schubert...) XX.század Kodály kórusművei, Bárdos és Bartók gyűjteményei. A zene egy menekülési hely útvonala, ami egy jobb világba vezet
2018. szept. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!