Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet recsegés-, zúgásmen...

Levois kérdése:

Hogy lehet recsegés-, zúgásmentes vonalszintű gitárhangot felvenni?

Figyelt kérdés

Bármilyen lehetőség játszik, kivéve az, hogy mikrofonnal felveszem. Utánajártam már a témában egy kicsit, ahol csak tanácsolták a mikrofont, linkeltek mellé felvételt. Kevés. Olyasmit szeretnék elérni, hogy megfelelő minőségű covereket tudjak felvenni. Nézelődtem már hangszeráruházakban, de nem tudom, hogy pontosan mire is lenne szükségem ehhez. Régebben, amíg nem volt kombóm, próbálkoztam összetákolni a számítógéppel ilyen amplitube-al meg hasonlók, de borzasztó volt minőségileg is és a hang is késett. Most egy kicsit jobban érdekelne a téma, mivel már felvételhez szeretnék összedobni valamit.

Kb ilyen minőségre lenne szükségem: https://www.youtube.com/watch?v=xtk5q1N8tyQ

A válaszok mellé linkelhettek eszközöket is, amit jónak találtok, csak hogy tudjam kb mennyit kéne erre költeni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



#hangkártya #gitár #felvétel #cover #vonalszintű #recsegésmentes #zúgásmentes
2016. nov. 4. 10:19
 1/2 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
Én is most tervezek gitárfelvételt. A legjobb ha veszel egy külső hangkártyát. Pl. Line6 ux1. Bár ha csak gitárhoz kell akkor elég olyan is amin csak jack bemenet van.Az olcsóbb.
2016. nov. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha költséget kímélsz, és épp csak kicsit súg, de kompresszor után már zavaró, akkor használhatsz valami spectral gate típusú plugint, mint Voxengo ReduNoise vagy Waves ZNoise, lényeg hogy mintát vesz az alapzajból, eltárolja a spektrumát (mintha egy marhasok sávos ekvalizer lenne), és küszöbértékként használja rengeteg zajzárhoz, amik szomszédos frekvenciákon külön-külön üzemelnek. Kicsit följebb viszed az egész görbét, és eltűnik az alapzaj. Még nagyon halk hangoknál se zavaró. Nyilván nagy alapzaj esetén azért könnyen kiszúrja, aki hallotta már üzemelni a küszöbérték közelében.


Line6 kártyával nagyon nem lőhetsz mellé. ASIO-val nemigen lesz késés, olyan progi kell, ami képes ASIO-n hangot rögzíteni a videó mellé. Jól jöhet egy nagymembrános kondimiki is, ilyenkor belépő szintű modellben elég gondolkodni, és jobb, ha figyelsz arra, hogy választott hangkártyádon legyen 48V fantomtáp a mikrofonbemeneten.

2016. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!