Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zámbó Jimmy-nek tényleg 4,5...

Zámbó Jimmy-nek tényleg 4,5 oktávos hangja volt, ez mennyire számít nagy dolognak?

Figyelt kérdés

9 éves vagyok,és nagyapám cd i között találtam 1-et belehallgattam,és jól esik halgatni.

Azt írták hogy 4 és fél oktávos hangja volt,ez mennyire nagy szó?


2016. nov. 6. 11:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%

Egy oktávban nyolc hang van. Ezt úgy képzeld el, mintha egy zongora lenne mondjuk és egymás után sorban 32 billentyűt lenyomogatsz, ugye azok a tiszta hangok. Na most ezt a 32 hangot Jimmy elvileg ki tudta énekelni. Nagyon ritka dolog, főleg itt Magyarországon. Nem is tudok rajta kívül más magyar mondani, aki erre képes volt.

Adam Lambert és Christina Aguilera aki állítólag ki tudja énekelni ma a 4 oktávot a nagy sztárok közül.

Az énekesek, akik ma mennek, Katy Perry, Beyoncé, stb, azok csak autotune énekesek. Ez annyit tesz, hogy felveszik stúdióban az éneket és utána számítógéppel a felvett hangot korrigálják, ha alacsony emelnek rajta, ha magas mélyítenek rajta, ha túl sok a vibrálás a hangban, akkor csökkentik, meg ilyen apróságok. Mint amikor a fényképészek a képet retusálják.

Jó példa erre a német pop-duo az Italobrothers. Hallgass meg tőlük egy pár számot, olyan mintha robot énekelné, nem tiszták teljesen a hangok, gépies. Ezt műveli az autotune, az emberi hanggal, ezért lesz hallgatható a teljesen hangtalan emberke is.

Vagy itt van Roomie, aki egy svéd producer, aki bemutatja hogy működik az autotune.

https://www.youtube.com/watch?v=kKnxcvNqrCo

2016. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

Jimmy annó amikor bemutatta a zongorán a "4 oktávját" az 2 volt kb. De töbszőr mutatta ugyan azt a hangt más hang képzéssel és a nép ezt bekajálta.

Freddie Mercurynek volt elvileg 3.6 oktávja...

De sokan azt mondják, hogy Mariah Carey 7 oktávos hanggal rendelkezik, ezt lehet hogy már valahogy másképpen mérik, vagy én nem tudom. Én még azt tanúltam, hogy énekelni 4 oktávot sem lehet rendesen, mert az már nem tartozik az éneklés definiciójába. Pl. a legmagasabb hang visítás, nem éneklés.

Na ha ez így van 4 oktávnál, akkor 7et émber nem tudhat kiadni.

2017. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Külföldön nem ritka. Jon Bon Jovi, Axl Rose, Sebastian Bach (a Skid Row énekese) is megcsinálták fiatalon. Mondjuk annyi különbség lehet,hogy talánnem egy adott dalban, talán nincs olyan daluk, ahol ez is van meg az is van, de a hangterjedelmük volt 4 oktáv,ha 4 és fél talán nem. Jon Bon Joviról pl. azt tudom, hogy 4 oktáv + 1-2 hangot szoktak számolni, akik "górcső" alá veszik a zenéit.
2018. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
És ahogy az előttem szóló írta, igen, sokan mondják, hogy a legmasabb hang már visítás, pl. Jon Bon Jovinál biztos az. Mariah Careyről én 5 oktávot hallottam. A Guinness-rekordok Könyvében van egy nő, aki 8 oktávval került be, senki más nem énekel annyit, ő egy műsorban ezt bemutatta. Sajnos nem tudom a nevét, fekete haja volt, kissé kövérkés. Érdekes viszont, hogy ennek ellenére Jimmy híres, erről a nőről meg azt se tudom, kicsoda.
2018. aug. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy meg nem minden a hangterjedelem. Adele-nek nem lenyűgöző a hangterjedelme, viszont erős. Freddie Mercurynak sem különösebben csodaszámba menően nagy volt a hangterjedelme, de olyan hangja volt, hogy betöltötte stadiont. Van, aki meg átlagos hanggal bír, de hihetetlenül sok érzelemmel a hangjában énekel. Presser Gábor mondta pl., hogy hazánkban összesen 2 drámai énekesnő van,aki tud érzéseket is közvetíteni a hangjával: Oláh Ibolya és Rúzsa Magdi. Szóval sok dolog alapján lehet valaki jó.
2018. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ráadásul a technikát lehet tanulni, de azt, hogy érzelmes legyél... hát azt nem.
2018. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A Vitas nevű férfi énekes, akit leginkább humor tárgyaként szoktak emlegetni (emiatt: https://www.youtube.com/watch?v=tVj0ZTS4WF4 ), állítólag 5 oktávos hangterjedelemmel rendelkezik ( [link]
2018. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kim Taehyungnak a Bts-ből 4 oktáv hagterjedelmű hangja van
2019. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Jimmy annó amikor bemutatta a zongorán a "4 oktávját" az 2 volt kb. De töbszőr mutatta ugyan azt a hangt más hang képzéssel és a nép ezt bekajálta."

Ez tényleg így van, a Füstös éjszaka blues-zal tolták Jimmy hangterjedelmét, de jóval nagyobbnak tűnik, mint amekkora valójában.

https://www.youtube.com/watch?v=MtLEDzHGGIAA

A mélyen és a magasan énekelt refrén között például össz-vissz 1 (azaz egy) oktávot ugrik. Az egész dal hangterjedelme valamivel kevesebb, mint 3 oktáv. A mélyen énekelt refrén egyáltalán nem mély, csak nagyon ércesen énekli, egy sima bariton hangfekvésű énekes képes lenne egy oktávval lejjebb énekelni.

De egyébként így is le a kalappal, nagy biztonsággal énekelte ki az összes hangot.

2021. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Irigység beszél azokból, akik azt mondják, hogy a Jimmy nem volt jó énekes. Szerintem a 9 oktáv is simán ment neki, nála soha nem lesz jobb énekes.
2023. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!