Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudok valahol gitárnyakat venni?

Tudok valahol gitárnyakat venni?

Figyelt kérdés

Szeretném a gitárom nyakát balosra cserélni, mivel akkor jobban feszülne az E (drop hangolás esetén D) húr.

Csavarozott nyak van a gitáromon, szóval tudnék előre kifúrt nyakat, hangolókulcsokkal venni? Ha igen hol?



2016. nov. 14. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne feszesebb a húr, ha a hangolókulcstól a nyeregig nagyobb a távolság?

Sokféle nyak létezik, ennyiből nehéz lesz ötletet adni.

2016. nov. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem ezt kérdeztem...

De miért ne lenne feszesebb?

2016. nov. 14. 23:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez abszolút marhaság.

Mi a szartól lenne feszesebb?

2016. nov. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, tényleg nem ezt kérdezted.

A válasz:valahol tudsz. Valamilyet. Sőt, máshol még talán másmilyet is. :)

2016. nov. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A húr vastagsága jobban befolyásolja a húr feszességét. De amúgy muzikerben is árulnak warmothon csináltathatsz is magadnak.
2016. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg érdekes kérdés. Azért nem a kérdésedre válaszolunk, mert ha a feszesség miatt akarsz nyakat cserélni, akkor gyorsan lebeszélünk róla nehogy pénzt adj ki egy tök felesleges dologért.

Miért feszülne jobban? :DD

Semennyivel nem fog jobban feszülni. Elvetélt ötlet amin gondolkozol, nem tudom honnan találtál ki ilyet, de ennek nincs semmi értelme/alapja.

2016. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elvileg surf rock-ban gyakran használtak forditott fejeket, mivel gyakran strapaljak az e hurt. Nekem is erdekes volt de, ha szerintetek tenyleg nincs ertelme akkor csak váltok vastagabb húrra. :D Akkor az lenne a kérdésem, hogy nagyon gáz ha azt csinálom h az E/D A D húrt 52es 42es 32es és a G B E pedig 16os 11es 9es -re cserélem? Tudom h nincs ilyen húrkészlet de lehet külön is venni húrokat. Igy tudnék brutál gyorsan pengetni? Akárhányszor gyakorlom a tremolo pengetés annyira lazák a húrok, hogy egész nagy csukló mozdulatokat kell végrehajtanom.
2016. nov. 15. 19:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj, egy puha alja 9es készlet. és egy 52es jó kis feszes a tetejére, tökéletes. Őszinte leszek, nekem egy ilyen készlet lenne a normális:))

De tényleg. 9es alja amit még lehet minden nehézség nélkül nyújtani, nyúzni.

Viszont sima standard E-re is nekem kell az 52.. vékonyabb az lófing.

2016. nov. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :D
2016. nov. 15. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!