Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hegedülni szeretnék megtanulni...

Huner kérdése:

Hegedülni szeretnék megtanulni, segítség?!

Figyelt kérdés

A kérdéseim a következőek lennének.:

Tanár/oktatás, merre felé tudnám elkezdeni ezt Budapest környékén és mégis mennyire számítsak az anyagiakban? (mint oktató mint maga a hangszer, találtam diplomás és civil" tanárokat is változatos órabérekkel.)

Kezdő hegedűt valószínűleg egy tanár segítségével vásárolnék csak.

Bal kezes vagyok, van kimondottan bal kezeseknek szánt hegedű is vagy csak a húrok felcserélésével lehetséges ez? (irtózom a gondolattól is hogy a bal kezemben legyen a vonó.:)))

Esetleg tud-e valaki ajánlani iskolát/oktatót/tanárt?

Mennyire jelent problémát hogy soha nem tanultam sajnos hangszeren és kottát sem tudok olvasni?


Ui.: szívesen beszélgetnék erről olyan emberkékkel akik űzik ezt a történetet már egy ideje és van hozzáértésük", tapasztalatuk. Köszönöm.



2016. nov. 15. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
A hegedűt eleve a bal kezedben fogod és a jobb kezeddel húzod a vonót, úgyhogy a balkezességed nem jelent problémát, de egyébként a jobbkezesek is ugyanígy fogják a hegedűt, kevés kivételt láttam eddig. :) Hány éves vagy? Bizonyos életkorig tanulhatsz zeneiskolában ingyenesen. A kottaismeret hiánya végülis szerintem nem jelenthet nagy gondot, a tanár általában azzal kezdi az oktatásodat, hogy megtanít kottát olvasni.
2016. nov. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ohh most nézem hogy elírtam a kérdésem.... (fck) a helyes megfogalmazás ez lett volna hogy.:" irtózom a gondolattól is hogy a jobb kezemben legyen a vonó"... igen, így már egy kicsit másabb :D elnézést. Jelenleg 22éves vagyok, de én nem is hallottam még csak hasonlóról sem. hmm
2016. nov. 16. 19:40
 3/5 anonim válasza:

Nagyon ritka de van hegedű balkezeseknek is, ahova én járok ott van egy csaj aki úgy tanul. :)

Szerintem zeneiskolába menj ott az ár függ a korodtól(ha felnőtt vagy drágább. +érdemjegyedtől amit majd a vizsgákon kapsz de ott van szolfézs ami arra jó hogy megtanulj kottát olvasni meg szolmizálni.Hegedűt is lehet ingyen kölcsönözni.

Mennyi idős vagy?

Én 8 éve hegedülök ha akarsz írj. (14/l)

2016. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Bocsi nem láttam a korod csak most hogy ujra olvastam.
2016. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Üdv!

Amint írták, az ár tanártól függ. Az hogy kottát tudsz e olvasni, nem nagy hátrány, de akár már a neten is tudsz találni oktató anyagot, a hangszerhez félig meddig úgyis újból kell majd tanulnod, a fogások miatt. Számodra a szofézsnak igazából csak akkor van értelme, ha érdekel a kreatív oldala is (zeneszerzés, művtöri, a zene működése...) ha nem akkor el lehet boldogulni a nélkül is. Kezdő hegedű már van 20k forintért is, de azt nagyon nem ajánlom, mert kínszenvedés lesz azon tanulni, a hangszer minősége miatt. Persze tudom hogy valószínűleg nem szeretnél most így hirtelen kirakni pár millát egy mester hangszerért, de ami tényleg jól használható kezdő hangszer az 50k körül kezdődik.

Ha elárulod hogy Pest melyik részén szeretnél tanulni, talán még sulit/tanárt is tudok mondani :)

Ha érdekel még valami nyugodtan írj.

9 évet játszottam hegedűn, ezen kívül csellózok, bőgőzök és zongorázok.

17/f

2016. dec. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!