Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mért akar mindenki gitározni?

Mért akar mindenki gitározni?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem mert pl egy zongorán két szólamot is lehet játszani és a zongora önmagába is nagyon szépen szól. Mostanába meg mindig azt látom hogy mindenki csak gitározni akar. Mivel jobb az mint bármelyik másik hangszer?
2016. nov. 19. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Elmondom neked, hogy én miért szeretnék gitározni.

Kicsi koromtól fogva jártam zeneiskolába, egész pontosan 6 éven keresztül, zongorát tanultam. És őszintén? Utáltam! Ma már rájöttem, nem a zongorával volt bajom, hanem magával a zeneiskolába. Nem voltak barátaim, a szolfézst nem értettem és untam, gyűlöltem hangversenyen szerepelni, és hogy olyan darabokat kell játszani, amik nem tetszenek. Szívemből megutáltam.

Pedig a zongora valóban fantasztikus hangszer. De.

Nem tudod elvinni sehova, a gitárral ellenben kiülhetsz a kertbe, viheted nyaralásra, a tábortűzi gitározásról még nem is beszéltem, ahol ismert dalokat énekelhetünk együtt.

Nem mondom, hogy gitározni könnyebb, mert nem igaz. Minden hangszernek megvannak a nehézségei. De talán rövidebb idő alatt eljutsz odáig, hogy bár még nagyon-nagyon alacsony szinten vagy, mégis el kísérni tudsz egy dalt.

2016. nov. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4 éve gitározok és a tábortüzes mutatvány még soha nem sikerült (azóta soha nem voltam tábortűznél)... Mindenki azt hiszi h így meg úgy lehet vele csajozni ami szintén nem igaz. Én a rock zene iránti szeretetem miatt kezdtem gitározni, meg volt egy együttes ami épp kapóra jött. Mindenki szeretne tudni gitározni de amúgy nagyon kevés embert érdekel.
2016. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem tudom mások miért, de én azért gitározok és nem zongorázok, mert a zongorán nem tudok metálkodni:') bár eredetileg dobolni akartam, de a gitár olcsóbb megoldás volt

amúgy szerintem a legtöbben azért, mert könnyűzenét hallgat az emberek 99,9%-a és ebben a zongora csak néha jön elő, akkor sem üt olyan nagyot mint egy gitárszóló

2016. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Waff ***** válasza:
A pop, rock zene a legnépszerűbb zenei műfaj, ezek egyik "fő hangszere" a gitár, ezáltal sokan azzal "azonosulnak". Ezért van az, hogy a zenélni vágyó emberek java része a gitárt választja, igaz mint az fentebb is írták rengetegen gitároznának, de kevesen tanulnak meg komolyabb szinten játszani, mivel akkora már mérséklődik a lelkesedés. Másik nagy különbség, hogy egy márkás és drága gitárnak az értéke csak pici töredéke egy normál zongoráénak. Aztán ott van még a szintén említett praktikusság...egy gitárt bárhová magaddal vihetsz zenélgetni, egy zongorát kevésbé. Otthon elfér a sarokban, falon, szekrénybnlen....egy zongorának nagy, fix hely kell. Mindent egybevetve többek között ezért népszerűbb a gitár.
2016. nov. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én rockot és metált hallgatok,abban a gitáré a főszerep,a leglátványosabb is és nagyon szépen is szól ezért játszok azon.Én például dobot is kipróbálnék de se pénz,se lehetőség nincs rá,és egy kicsit bonyolultabb is az egész
2016. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenki más miatt... Én pl rocker vagyok és azért gitározok hogy tudjak majd coverelni zenéket de van olyan ember is aki csak szereti a gitár hangját és azért akar gitározni...
2016. nov. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!