Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nektek melyikek a kedvenc...

Sándorjános kérdése:

Nektek melyikek a kedvenc pszichedelikus zenéitek?

Figyelt kérdés

Melyik hat legjobban arra, ahogy érzitek magatok? Ha van tippetek és kedvetek kérlek titeket irjátok meg azt - akár egy szóban - hogy mit éreztek adott zene kapcsán.


Pl. én nem tudok el menni a Pink Floyd Comfortably Numb - ja mellett, hogy ne képzelnék el valamiféle fehér izzást, vagy ragyogást :)



2016. nov. 20. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem írok adott zenét, inkább albumot, zeneszerzőt.

Szigorúan véve nem tartozik a pszichedelikus zenék közé Tangerine Dream - Zeit albuma, mégis elég erős a hatása, legalábbis rám (dark space ambient a műfaj). Alexei Zakharovtól az X3 Reunion soundtrackje szintén nagy kedvenc, de ez is ambient, nem pszicho.

Hogy miket érzek, mialatt hallgatom őket?

A Zeit albumnál feketeséget, az űr hidegét, némely esetben olyan, mintha egy fekete lyuk, vagy valamilyen ijesztő űrbéli objektum közelében lennék, alapvetően természetes űrbeli dolgok jutnak eszembe. Nem az a megnyugtató ambient zene.

Az X3 Reunion soundtrackeknél bolygók, űrhajók, űrállomások, harcok képei ugranak be (nem meglepően, mivel egy ilyen játékhoz készültek a zenék). Vannak kimondottan pörgős, dinamikus, millitáns jellegű számok és lassabb folyású, (látszat)nyugalmat árasztóak is, ezek felváltva gondoskodnak arról, hogy az összkép ne legyen megnyugtató, hanem inkább felpörget. Röviden, az itt elképzelt kép és érzések az "ember az űrben" téma körül csoportosulnak.

2016. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A Pink Floyd legtöbb zenéjét imádom, a maradékot meg szeretem...szóval jah...nekem is sokszor vannak fura képzeteim, amikor félálomban Pink Floydot hallgatok. :D
2016. nov. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!