Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszus erősítő zúgás?!

Basszus erősítő zúgás?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem régiben szert tettem egy Hartke fej-ládára, üt mint az állat, viszont zúg. Ha hangszer nélkül csak natúr bekapcsolom akkor semmi probléma, zúgást nem lehet tapasztalni. Amikor már rárakom a gitárkábelt de még nem csatlakoztatom a gitárhoz már lehet hallani azt a kellemetlen zúgást hát még ha a basszerra is rákötöm. Itt még megemlíteném, hogy ha a basszer bármely fém eleméhez (potihoz, hídhoz, húrhoz, hangolókulcshoz) hozzáérek akkor a zúgás megszűnik.


Valakinek van valami ötlete a megoldásra?


Természetesen tudom, hogy azért ez összetettebb dolog, úgyhogy igény esetén akár videofelvételt is csinálhatok róla.



2016. dec. 3. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem földelt konnektorba dugtad.

Ami egyébként rohadtul veszélyes is.

2016. dec. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A konnektor földelt. Viszont lehet rájöttem a probléma forrására, a gitár nincs shieldelve, tehát valószínűleg ez okozza a problémát.
2016. dec. 4. 06:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a basszer nem lenne földelve, akkor hiába érnél rajta fém részhez, nem szűnne meg a zúgás.

Valamelyik hosszabbító, amibe az erősítő van dugva (vagy a legvégén az aljzat) nem földelt.

Próbáld meg például közvetlenül a fürdőszobai aljzatba dugni, azok mindig földeltek.

2016. dec. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!