Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az egyes bundnál berezeg...

Az egyes bundnál berezeg miért van ez?

Figyelt kérdés

Szóval van egy bass gitárom,és beadtam húrt cserélni a zeneboltba jó kicserélték haza vittem és az 1-es bundnál nagyon berezeg.Vissza vittem és ugyanúgy rezeg.Ey csomo zenésznek megmutattam már és nem nagyon tudnak mit csinállni vele :SKérlek segítsetek!köszi szépen előre is

mindent!


2010. máj. 1. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd vissza megegyszer es mondd meg nekik ohgy csinaljak meg
2010. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amikor visszavittem csiszoltak a bundbol,és azt mondták hogy többet nem tudnak tenni :s
2010. máj. 1. 16:41
 3/8 anonim válasza:
Nem fogod le rendesen :)
2010. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy kicsit hajlíts a nyakon.
2010. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3 éve gitározok hidd el lefogom rendesen :D

hogy hajlítsak a nyakon ? :o

2010. máj. 1. 20:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

E,A,D,G,H,e húrok közül lazítsd ki a két középsőt, vagy akár le is szedheted a D,G húrt, aztán


Aztán van a gitár nyak valamelyik végén egy luk.


- elektromos ill elektro-akusztikusoknál fölül a kulcsoknál látsz egy műanyag takaró lapot csillagcsavarhúzóval leszeded, s ott alatta van egy luk


- akusztikus nylon húrosnál ez a luk ez a nyaknak a másik végén van, benne a gitár testébe, elemlámpával belevilágítasz, akkor látod


Na szóval abba a lukba van egy olyan 3-as, 4-es méretű inbusz csavar, amit lehet tekergetni jobbra-balra.


Fogsz egy imbuszkulcs készletet, aztán belepróbálgatod, h melyik illik bele.


Aztán ha azt az imbusz menetet tekered, az hajlítja a gitár nyakát.


Ha mittonén jobbra tekered, akkor távolabb lesznek a húrok a bundoktól, ha meg balra, akkor meg közelebb.


Ha zörögnek a húrok, akkor túl közel van a húr a bundokhoz.


Tekered, és megpengeted, hogy zörög e, és addig tekered, amikor már nem zörög.


Viszont szemmel nem sokat fogsz látni, hisz ez ilyen fél milimétereket emel csak a húron mikor tekered.

Ha meg rossz irányba tekerted, akkor meg közelebb lesz a húr és mégjobban fog zörögni.


Hogy jobban lásd a változást, hogy most mennyit emelkedett, illetve süllyedt a húr, pl rakj a húr alá egy lapos tárgyat, pl egy pengetőt, arra a részre, ahol kicsit szorul. És miközben tekered, ha a pengető nem szorul a húr alatt, hanem lötyög, akkor már magasabban van a húr, akkor már kb jó lesz.


sok sikert

2010. máj. 2. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hja azt hittem sima gitár, de tökmindegy, a basszgitárnak is ott szokott lenni a kulcsok közt fölül az inbusz luk, amit tekerhetsz.


Basszgitárnál pl még az sem mindegy hányas, milyen vastag húrt raksz rá, a vastagabb húr nem zörög úgy, mivel jobban elhúzza a nyakát, nagyobb lesz a távolság a húr és a bund között, és olyankor nehezebben is lehet lenyomni mikor lefogod.


Én húr cserénél mindig be szoktam állítani a nyakat, pont jóra, hogy ne zörögjön, de azért le is lehessen fogni könnyen. Ezt ki kell kísérletezni.


Tekergeted, aztán majd rájössz, csak arra vigyázz, hogy ha már nagyon nehéz tekerni valamelyik irányba, akkor ne tekerd tovább, mert el is törheted a menetet :)


A gitár nyakában húzódik végig 2 fémrúd, ami össze van kötve az egyik végén, a másik végén meg van egy menetes kis összekötő elem, és te azt a menetet tekered, akkor az annyit tesz, hogy a két fémrúd közül ha jobbra tekered, akkor az egyik lesz rövidebb, ha meg balra tekered, akkor a másik.


Mint egy nyíl, vagy íj, úgy képzeld el.

Pl ha az egyik rúd a hosszabb, akkor a nyak hajlik az egyik irányba, ha meg a másik rúd a hosszabb, akkor meg a nyak haljik a másik irányba, és így hajlítja neked a gitár nyakát.


Érted

2010. máj. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

megcsinálltam úgy ahogy az uttolsó vállaszoló írta és jó lett :d

2010. máj. 2. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!