Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti szoktatok zenei cd-ket...

Ti szoktatok zenei cd-ket venni? Miért/miért nem?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor maximum mennyi pénzt adnátok ki egy cd-ért?

2016. dec. 22. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
nem, mert ingyen is le tudom tölteni a netről, ami Magyarországon legális, terjeszteni nem szabad csak
2016. dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a kedvenc bandá(i)méit tiszteletből megveszem a letöltéstől függetlenül, abból gyűjteményem van
2016. dec. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, nincs CD lejátszóm. Amúgy kb. 3000-et adnék érte.
2016. dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, sőt, bakelitlemezt is, mert a youtube-minőség sokszor elég lehangoló tud lenni.
2016. dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy mennyiért? Attól függ. Ritka, hőn áhított lemezért maximum 5000 ft, cdért pedig 1-2 ezer. Újat sosem veszek.
2016. dec. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem, mert nem lenne rá pénzem.

18/L

2016. dec. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szoktam. Az indoklás dióhéjban annyi, hogy nagyon szenvedélyes zenerajongó vagyok, és szeretem fizikailag birtokolni a zenét. Különösen a cd-t, az a kedvenc formátumom. Az, hogy mennyit költök, nekem ár-érték-arányon múlik, mivel még nincs stabil keresetem, nem vehetek meg mindent, amit meglátok. A kedvenc albumomat ötezerért vettem, annál csak olcsóbban vásároltam eddig. Amik nagy kedvencek, azokért hajlandó vagyok 5-6k-t kiadni, de mikor látok valami albumot, ami nem nagy kedvenc, de valamennyire érdekel, és nevetségesen olcsó, arra is lecsapok általában.
2016. dec. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ritkán szoktam venni. Ez 1-2 évente 1-2 db. Ajándékba, mert ajándékba írott CD-t adni, kicsit ciki lenne.

Azért nem gyakrabban, mert magamnak letöltöm, még akkor is, ha a letöltött zene rosszabb minőségű, mint az eredeti kiadói audio CD (rosszabb minőség, értsd pl. youtube-ról konvertált mp3, ahol szinte minden zene megtalálható, de nagyon vegyes minőségben).


Ritkán találok pl. wav formátumú albumokat netten.

Szerintem a minőség szempontjából nem mindegy, hogy egy audiofájl 30-50 MB (wav), vagy 2-3 MB (mp3) méretű.


Az internetszolgáltatónak havonta így is 5000 Ft-ot kell fizetni.


Egy eredeti kétdarabos zenei CD-ért, ma 4000 és 5000 Ft között kell fizetni.

Az egydarabos kiadványokat olyan 3000 Ft-ért árulják.


Engem sokkal inkább zavar, hogy megszűntek a zeneműboltok Szegeden. Ajándékba "nehéz" zenét adni.

OK, megrendeled netten, de kihozza a futár, máris nem ajándék, mert tudnak róla otthon. Még jó, ha az ajándékozó veszi át a futártól...


Az idősebb korosztály (60-70), még szívesen hallgat zenét audio CD-ről!

2016. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 évvel ezelőtt MM-ben vettem ajándékba zenei CD-t és dühös voltam, mert a hátam mögött, halkan egy kedves vásárló lehülyézett, hogy minek megvenni, mikor letölti...


OK, de egy eredeti album az szép is, jó érzés kézbe venni, nem adhatsz ajándékba egy alkoholos filccel feliratozott korongot, vagy igen?

2016. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!