Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárnál lehet később hátrányo...

Gitárnál lehet később hátrányos, ha a D-dúrt 1-3-2 ujjsorrend helyett 1-2-3-mal tanulom?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem áll rá a kezem a hagyományos fogásra, ez nekem könnyebbnek tűnik, de nem akarnék nehezen levetkőzhető hülyeséget rögzíteni.

Köszi.



2016. dec. 25. 20:24
 1/5 A kérdező kommentje:
elírtam, 2-3-1-gyel könnyebb.
2016. dec. 25. 20:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Maximum annyi, hogy a mutatóujjad ennél a lefogásnál viszonylag messze van a bundtól, és egy magasabb húrnyomású gitáron esetleg nem szólal meg szépen tisztán az e húr.

Nekem ez a lefogás elég furcsa, másoknak meg persze az én megoldásaimlehetnek azok. Szerintem nyugodtan használd, ha kényelmesebb, az ujjrend csak ajánlás, nem ökökszabály.

2016. dec. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2016. dec. 25. 22:51
 4/5 Waff ***** válasza:
Elsőre tényleg kicsit furcsa, de ha így kényelmes neked....viszont a Fisz hangot így valóban vagy sikerül, vagy nem lefognod. Mindig arra törekedj hogy a lehető legközelebb fogd le a bundhoz a húrt. Van aki 2-4-3 ujjal fogja, de olyan is van, hoz egyes ujjal egy kisbarrét fogsz a második bundban (A, Fisz hangok) a kettessel meg lefogod a H húron a D hangot a harmadik bundban. De lehet variálni nyugi... :)
2016. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Waff ***** válasza:
hogy*
2016. dec. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!