Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Profi ill. nagyobb "szintű"...

Profi ill. nagyobb "szintű" gitáros akad itt aki segítene nekem?

Figyelt kérdés
Már kb. 4 éve gitározom de leragadtam egy pontnál. A ritmusgitározás megy (ezeket inkább talán videóban tudom megmutatni ha csinálok róla hogy mi megy maximum.) de pl a sweep picking nem megy..stb és egyszerűen nem fejlődök előre. Kb amit fejlődtem a múltévben az a tapping volt meg félig meddig a pitch shift. Aki tud gitározni nem tudna nekem segíteni? gyakorlatokat mondani..stb? nem akarok sietni vele mivel ezzel nem is lehet de szeretnék végre már fejlődni sokkal többet mint az elmúlt években.

2017. jan. 5. 23:34
 1/7 Waff ***** válasza:
Itt nehezen tudna bárki is bármit megmutatni, főleg ilyen műfajban... Javaslom, keress fel egy jó gitártanárt!
2017. jan. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
Vagy legalább egy gitáros fórumot :)
2017. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Waff ***** válasza:
Mojjo kolléga :) egy jó tanár felmérné a jelenlegi tudását, majd ahhoz igazodva adna neki leckéket amiről egyről a kettőre juthat... :) viszont profi gitáros fórumot én magyar nyelven nem tudok, talán a prohardver gitaros topicja, de ott is a nagy többség inkább a hiperszuper cuccokra van rá állva, azt remélve majd attól megtanul gitározni, hozzáértő és valóban jó gitaros kevés van...sajna...
2017. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:
@3: jogos. Azzal mondjuk nem értek egyet, hogy a PH-s gitárosok azt gondolnák, hogy a hiperszuper cuccoktól megtanulnak gitározni. Csak tetszenek nekik (nekünk), és ha már gitáros topic, mutogatjuk ezeket egymásnak, semmi több :) Na meg a gitárépítés/szépítés is egy hobbi.
2017. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Waff ***** válasza:
Lehet kicsit túloztam, bocs...szóval én inkább azt tapasztaltam ott, hogy túlnyomórészt a villanygitár-kiegészítők, elektromos alkatrészek és ezek "tuningolása" inkább a fő téma, néha egy-két elektromos gitár modell véleményezésével tarkítva. Persze semmi gond ezzel, mert ez is a témához tartozik és vannak valóban hasznos információk ott. De attól hasznosabb infót a kérdező nehezebben kapna netes fórumon, mint amit mi itt leírnánk neki, hogy "próbald ki ezt meg ezt a gyakorlatot youtuberól", vagy én " ezt meg ezt szoktam gyakorolni" stb. Ezért is írtam h irány egy JÓ tanár, aki megmutatja és elmagyarázza az aktuális tudás szintjének megfelelő, és azt fejlesztő gyakorlatot. Ennél jobb és gyorsabb módszert itt a neten úgy sem talál.
2017. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:

@5: meg hát őszintén annak a fórumtopicnak a célja ott nem csak, sőt, nem elsősorban a hasznosság, hanem hogy jól érezzük magunkat. Ott könnyed beszélgetések mennek inkább. Ennek megfelelően a legbékésebb fórumtopic, amit valaha láttam, pedig a kilencvenes évek vége óta fórumozok mindenfelé intenzíven.


És igen, meggyőztél a tanárral kapcsolatban. :) A kérdés, hogy a kérdezőt is meggyőzted-e...

2017. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Meggyőztél viszont időm nem lenne tanárra az a probléma. Régebben tartottam kapcsolatot egy gitáros emberkével de nem tudom ő hova tűnt tényleg nagyon rég volt. Szerintem így "tapasztalat cserét" is lehetne akár facén megosztani egymással azért gondoltam úgy hogy ha valaki tud gitározni az sokkal többet tud mondani segíteni nekem hogy mégis hogy csináljam ő hogy csinálta mi vált be és ahhoz hogy megmutassam mit tudok ott a youtube hogy feltegyek pár videót és abból nagyjából le lehet szűrni. :) De köszönöm a válaszokat. :)
2017. jan. 6. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!