Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt és kiegészítőket...

Milyen gitárt és kiegészítőket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni elektromos gitáron játszani. Konkrét termékek ajánlókat szeretnék. Nincs rá azért olyan nagy keret, de ez nem is nagy probléma mivel csak hobbi szinten szeretnék zenélni. Szóval olcsóbb, belépő szintű cuccokat szeretnék.

2017. jan. 21. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Elsősorban cél- és műfajfüggő.

Én régebben zenekaroztam (nem kell komolyra gondolni, helyi kocsmabanda), ma már csak hétvégente veszem kézbe gitárt egy-két órára, ha itthon vagyok. Nekem egy tuningolt Ibanezem van, Boss MT-2 pedál és itthonra egy 10W-s Ibanez kombó, itthoni szobai zajongásra tökéletes. Nem tudom, vannak-e még ilyen kezdőcsomagok (gitár, kombó, heveder, kábel, pengető stb.), azok 40-50k-ban megállnak, ha találsz egy jobbat pl. Squier cuccok, az jó lehet. Később ha komolyabbat szeretnél úgyis veszel drága hangszert, ha meg nem tetszik, akkor mégsem áll 150k gitárban.

Illetve meg lehet nézni használtan, Ibanez, Cort szerintem ár-érték arányban nem rossz.

2017. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdemes használtan nézegetni, de kezdőként nem biztos hogy tudja mire kell odafigyelni vásárláskor.

Kezdő hangszernek tudom ajánlani a Cort KX5-öt ár-érték arányban és minden más szempontból megfelelő kezdésnek. De ha ez nem tetszik a választásnál arra figyelj hogy először mindenképp fix húrlábas legyen, alsó kategóriából nem érdemes tremolóst venni mert könnyen elhangolódik és gyenge minőségű.

Humbucker hangszedőset ajánlok, az sokoldalú, ha időközben rájössz például hogy metált akarsz játszani ahhoz nem feltétlenül lenne jó egy single coilos gitár. Kipróbálásnál arra is figyelj hogy ne legyen fejnehéz mert az később megkeserítheti a játékélményt mikor állva gitározol és a nyak elkezd lefelé húzni.

Otthoni gyakorláshoz kisebb erősítőt válassz amin van fejhallgató kimenet hogy ne őrjítsd meg a rokonokat :D később ha esetleg zenekarozni akarsz ráérsz komolyabbat venni. Ajánlom a Roland micro cube-t vagy a 15 wattos változatot de gyakorolni bőven elég a kicsi. Vagy vannak külső hangkártya interfészek amiket számítógéphez tudsz csatlakoztatni gyakorolni ez is tökéletes, pl nekem egy Line6 GX van, ezzel felvételeket is lehet csinálni akár, vagy ha bejönnek a multieffektek azok is alkalmasak erre a célra.

2017. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!