Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha vékonyabb húrt rakok a...

Ha vékonyabb húrt rakok a gitáromra kisebb az esélye, hogy csavarodik a nyak?

Figyelt kérdés
Tehát kisebb húzásnak van kitéve, javulhat az élettartama? a 9-est amúgy is jobban szeretem, kényelmesebb :) évente hordom szervízbe is :)
2017. jan. 21. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben nem vagyok biztos, mivel a gitár nyakában van egy ilyen vas rúd (truss rod) ami pont arra van hogy ellensúlyozza a húrok feszítését, szóval ha pl a gitárod nyaka 11-es húrokra van beállítva és felteszel egy 9-est akkor valószínű hogy a truss rod-on is állítanod kell.
2017. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, de alapból kevés rá az esély hogy megcsavarodik, általában extrém vastag húroknál fordul elő, vagy nagyon gyenge minőségű hangszernél. Hangolástól függ hogy milyen készletet érdemes rátenni. Standard hangolásnál rövid menzúra esetén (24,75) 11-es is belefér, hosszú menzúrásnál (25,5) 10-es készlet ajánlott. Ellenben minél vékonyabb a húrkészlet annál kevésbé lesz telt a hangzás és zörögni fog ha lehangolod.

Meg ha esetleg úgy szoktad lerakni a gitárt hogy a falnak támasztod mindenképp fogólappal befelé támaszd le ne amerről a húrok alapból feszítik a nyakat. Egyszerű praktika de hatásos :)

2017. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és ha akusztikus gitárról van szó ott még arra is nagyobb az esély hogy a test felpúposodik a túl vastag húr miatt minthogy a nyak elgörbüljön.
2017. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) állványaim vannak a gitároknak és egy sg-ről van szó épp, az akusztikusra nem akarok vékonyabbat azért :) és sajnos a puposodással találkoztam :S egyébként kb 100k-s gitárról beszélek :) köszönöm a válaszokat :)
2017. jan. 22. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy tisztességes minőségű gitárnál ez nem kéne, hogy probléma legyen. A rövidebb Gibson-féle menzúra miatt tényleg elférne rajta simán a .11-es szett is, azt is simán bírná a nyak, csak ilyen okokból nemérdemes vékonyabbat használni. Ha az neked kényelmesebb, akkor rajta. Én is azt szeretem, ha tudok könnyen nyújtani/vibratózni, ezért elektromosaimon .9-est használok. Az évszakok változása miatt azért időnként így is kell egy kicsit állítanom a nyakpálcán, azt nem igazán lehet megúszni, de ez nem jelenti, hogy csavarodna a nyak.
2017. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

SG az rövid menzúrás, nekem is az van (LTD Viper), szerintem standard e hangolásban is egy 10-es készletet tehetsz rá minimum. Testesebb hangja lesz a gitárnak, jobb hangkitartás, feszesebbek a húrok kevésbé zörögnek, és nem lesz semmi baja a nyaknak.

Ha érdekel itt egy videó részletesen elmondja hogy általában mi a gyárilag ajánlott, 2:00 percnél van egy táblázat is benne: https://www.youtube.com/watch?v=UkG8Ga9aFfo

Persze ezek nincsenek kőbe vésve, ha neked a 9-es jobban bejön mert könnyebb nyújtani, kényelmesebb akkor azt használd.

2017. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!