Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az angol miért sokkal alkalmas...

Az angol miért sokkal alkalmasabb a többi nyelvnél zeneszámok készítésére?

Figyelt kérdés
Mi az oka annak hogy a legnépszerűbb zeneszámok mind mind angolul vannak? És az egész világ miért angol zenét hallgat?

2017. jan. 25. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem alkalmasabb.

Egyszerűen maga a nyelv most felkapottabb, ismertebb, elterjedtebb.

2017. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" És az egész világ miért angol zenét hallgat?"


Qrvara nem hallgat az egesz vilag angol zenet :)


Az angol nyelv semmivel sem alkalmasabb "zeneszamok keszitesere", mint barmelyik masik nyelv.

2017. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Zenei nyelv van, de az egészen mást jelent, mint a beszélt nyelv. Az ének lehet angol.

és a zene nem egyenlő a könnyűzenével. A popzenén belül az angol a domináns. Ennek egyszerű oka van.

Angolszász nyelvterületen silányították le a könnyűzenét termékké. Ennyi.


Az egész világ fele legalább semmiféle zenét nem hallgat, mert nincs is eszköze hozzá.

Legfeljebb maga zenél.

A maradék fél fele saját nyelvén hallgat zenét. Az angol csak az USA-ra, Európa egy részére és Japánra igaz, messze nem kizárólagosan. Még az USA-ban sem!

2017. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 veterán vas ***** válasza:

Senki sem mondta, hogy az angol alkalmasabb a zeneszámok készítésére.

Nem igaz, hogy a legnépszerűbb zeneszámok mind angolul vannak.

Nem hallgat az egész világ angol zenét.


Van még kérdés? :D

2017. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dq ***** válasza:

Az angol ritka alkalmatlan zeneszöveghez.

Én a spanyolt/franciát szertem hallgatni (szerencsére nem értem).


A legnépszerûbb zeneszám meg a Gangnam style, és koreaiul van.

2017. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én se figyelem a szöveget zenehallgatás közben, van hogy a kedvenc számaim szövegét lefordítom, de igazából csak a hangszín, magasság, hangszerek hangulata szórakoztat a zenében.



Akkor azt letisztáztuk hogy egyáltalán nem alkalmasabb más nyelveknél.


De akkor vannak olyan nyelvek amik alkalmasabbak zenei érzelmek kifejezésére mint a többi? Szóval hogy pl. színesebb ritmust, hangzást vagy nem tudom mit lehet egyik nyelvvel elérni mint a másikkal.


Erről vannak esetleg valamiféle kutatások? Vagy annyira szubjektív téma hogy nem lehet ilyet "mérni"? Szóval arra vagyok kíváncsi hogyha feltételeznénk hogy minden ember a Föld összes nyelvét beszéli tökéletesen, és minden ember nagy zenei tehetség lenne, akkor a többség melyik nyelvet választaná alkotáshoz? Persze tudom hogy mindenki mást, de biztos lennének nyelvek amiket szinte egyáltalán nem, és olyanok is amit inkább választanak.


Tudom hogy elég abszurdnak hangzik a kérdés.



Igazából ez az egész azért merült fel bennem, mert azon gondolkoztam hogyha csinálnának egy műnyelvet, akkor annak milyennek kellene lennie, hogy zeneileg is minden igénynek megfeleljen? Mert pl. az eszperántóban vannak a fülnek rosszul hangzó szókapcsolatok, ezért ezt eléggé alkalmatlannak tartom ilyen célra.



Ne hülyézzetek le :D, remélem kitudjátok hámozni hogy konkrétan mire is vagyok kíváncsi. Hanem nekifutok mégegyszer, s kicsit jobban megrágom a szöveget hogy érthetőbb legyen.



Ha esetleg valaki tud ilyen témából cikket, vagy könyvet vagy akármilyen írományt írja le :D

2017. jan. 25. 18:14
 7/8 veterán vas ***** válasza:

Nem tudom, honnan jöttél erre a következtetésre az angollal kapcsolatosan, de mondok egy másik példát. Ha a klasszikus operákat nézzük akkor az olasz nyelv ami leginkább uralkodó. Mégsem állította senki, hogy ez a nyelv a legalkalmasabb a zene tolmácsolására

Pedig az operában kicsit igényesebb szövegek vannak attól, hogy "She loves you yeah yeah yeah." ;)

És akkor még nem is beszéltünk a zenéről......

2017. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy zene!

Zene=gyümölcs

Zene≠alma


Az alma miért alkalmasabb szörp készítésére más gyümölcsöknél?

Nem alkalmasabb. Pl. eperszörpnek nem jó


Érted?


Az olasz dal (ide értve természetesen az olasz operát is) lényege a bel canto, azaz a szép ének.

Lágy hangzású, dallamos nyelven lehet szépen énekelni. Ilyen az olaszon kívül például a magyar, ógörög, spanyol.

Wágner egészen másfajta operákat ír.Egy Tannhäuser röhejes olaszosan. Ahhoz a német keménysége kell.

2017. jan. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!