Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan táncoljak buliban?

Hogyan táncoljak buliban?

Figyelt kérdés
Elég vékony lány vagyok, még sohasem voltam se buliba se diszkóba. Hogyan táncoljak? Lesznek mulatósok meg diszkó zenék is. Vékony vagyok ezért azt például nem szeretem amikor a kezünket kell felemelni. Segítsetek légyszi. 2hét mulva megyek buliba. 15/L

2017. febr. 1. 14:38
 1/3 sándorjános ***** válasza:

Ha mulatós van, akkor érdemes megnézned pár autentikus népzenei, vagy roma lépést (kettő jobbra-kettő balra, csettintgetés), de ha szól a zene hamar rá lehet érezni.

Diszkó esetében, ha a nyolcvanas évek retró zenéiről van szó, akkor ajánlom a Soul Train videókat youtube-n, elég jól ropják rajta. Ha valaki felkér, akkor érdemes, ha tudsz pár páros tánc fogást, például ha meg akarnak forgatni, vagy veled együtt átfordulni, vagy ha közeledtek, távolodtok, akkor, hogyan igazodj hozzá, ez a nehezebb része a dolognak, de az alapokat még nem láttam embert aki ne ismerte volna fel hamar :) Ha nem, mert kortárs elektronikus popzenéket értenek disco alatt, akkor nem tudok túl jó példákat, amik mentén orientálódj, de a lényeg, hogy lazulj el testileg, fejben meg próbálj ráhangolódni a zene ütemére, dallamára és onnantól minden egyszerűbb. Én pl. sose tanultam táncolni, de mindig szerettem és ez a fő. Most meg hozzám vágják, hogy nagyon jól nyomom.

2017. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. febr. 4. 10:19
 3/3 sándorjános ***** válasza:
Swing-re, Jazz-re :) pokoli jól nyomják, sokat tanulhatsz tőlük. https://www.youtube.com/watch?v=zpeUnWrteQM
2017. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!