Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az elektro-akusztikus gitárok...

Az elektro-akusztikus gitárok erősítővel működnek csak? Vagy "simán" is?

Figyelt kérdés
Bocsánat a hülye kérdésért, de eddig csak klasszikus gitáron játszottam, már 3 éve, napi szinten tanulok gitározni, de nagyon nem vagyok ezzel tisztában. Illetve mi az a hangszedő?

2017. febr. 5. 20:44
 1/1 -Igazmondó- ***** válasza:

Simán is működnek persze, ugyanúgy, mint a sima akusztikus gitárok. Annyi a nagy plusz, hogy bekötheted erősítőbe, és van rajta hangoló beépítve, meg pár extra, hangerő állítás, basszus és ilyenek, de csak ha bekötöd persze. Nekem elektro akusztikus van, de eddig csak 1x kötöttem be. Így használom magára.


A hangszedő az elektromos gitárokon van, mivel annak nincs bele, ezért egy kis elektromos rezgés érzékelő alakítja a rezgéseket hanggá és küldi át az erősítőnek.


Tartalmas gyakorlást és jó szórakozást továbbra is. ;)

2017. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!