Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tóth Gabi Hosszú Idők dalában...

Tóth Gabi Hosszú Idők dalában ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Bólint a cseresznyefa virága

A sárgarigó már várja

Hogy szárnyát csőrét tárva

Tavaszi dalát kitalálja

Édes szirmom várj, mert

Ágad nem érik meg

Varjak ülnek rajta

Karmaikkal fogva tartva



Ágad nem érik meg (?)

Hogy tud megérni egy ág?


2017. febr. 19. 02:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még nincsen megérve az ág, akkor még ilyen zöldes.

Mint például a banán, narancs vagy bármi más. Keserű vagy ízetlen amíg nincsen megérve.

Jobban nem tudom megmagyarázni :D


(Egyébként kár, hogy nem nyert. Azzal a roma gyerekkel sincsen semmi bajom, de a rap-et legalább kihagyhatták volna mert nagyon lehúzza.)

2017. febr. 19. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De nem az ágon levő termés érik meg? Szóval nem maga az ág, hanem ami rajta van.


Amúgy teljesen egyetértek a zárójelben leírtakkal.

2017. febr. 19. 12:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ág is megtud érni akár csak a termés. De lehet csak így jöttek ki a szótagok és azért lett ilyen.
2017. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg tud érni egy ág is, előtte zöld, de ilyen csak a fiatal fáknál van.


A másik lehetőség, hogy ez egy szinekdoché (rész-egész viszonyon alapuló névátvitel). Pl.: a falu kiment a gyűlésre. Nem a falu ment ki, hanem a lakói. Vagy az iskola értekezik. Nem az iskola, hanem a tanulók/dolgozók. Itt: nem az ág, hanem ami rajta nő.


Ehhez nem kell, hogy ezt Tóth Gabi is tudja, a mindennapi beszédünk is tele van szinekdochéval,akkor is, ha esetleg ő azt se tudja, mi az.

2019. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lehet, rosszul írtam, és ez metonímia, de tök mindegy. A metonímián belül van a szinekdoché.
2019. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!