Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Nulláról kezdő...

Gitárosok! Nulláról kezdő mennyi idő tanulás, ill. gyakorlás után tudja lejátszani? Lent:

Figyelt kérdés

PL: www.youtube.com/watch?v=wHUOP8w0NuY

Vagy egyéb hasonlóan gyors számokat.


Te mennyi idő után jutottál el abszolút nulláról, hogy le tudtál játszani gyors számokat, esetleg skálákat jó gyorsan?



2017. márc. 10. 07:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Czardas - Vittorio Monti
2017. márc. 10. 07:46
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha szorgalmasan gyakorolsz, tehetséged is van, és a kezed is ügyes, akkor néhány év. Én ilyeneket a mai napig nem tudok lejátszani, pedig több, mint 20 éve gitározom, de egyszerűen túl lassú a kezem.
2017. márc. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azért ez annyira nem nehéz.
2017. márc. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mojjo ***** válasza:
Én inkább úgy mondanám, hogy nem annyira technikás. Ami azt illeti, egyáltalán nem technikás, ide tényleg csak gyorsaság kell. Ha az nincs meg, akkor soha, lsd #2-es hozzászóló, ha az megvan, akkor viszonylag hamar. (Persze a gyorsaság sem pusztán magától jön, lehet és kell is rá eddzeni, főleg, ha valakinek épp ez a stílus tetszik és így akar gitározni.)
2017. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja hát azért nem nehéz de azért neked rohadtul nem menne :D
2017. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon szépen és tisztán játszik.Nekem 7 évig tartott eljutni megtanulni egy Malmsteen számot.De én magamtól tanultam, egy jó tanárral és elszántsággal feleennyi idő alatt is eljuthatsz ide.Könnyűnek tűnik egyébként mert a laikus szájhősöknek ez csak "dara" de valójában nem olyan könnyű ilyen precízen elsajátítani a váltott pengetést, hogy minden hang kristálytisztán, maszat nélkül szólaljon meg.
2017. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mojjo ***** válasza:

@6: ezt meg úgy lehet megfogalmazni, hogy nem könnyű dolog a dara, akkor ha jól akarsz darálni :)

Ettől ez még nem lesz egy technikás darab.

2017. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon egyszerű komolyzenei darab. Az, hogy mikor jut el vki idáig, sok mindentől függ:


- pl hány évesen kezdi a gitározást (7 éves kor alatt még az írástanulás is megterhelő, mert nem csontosodtak eléggé a kéz ujjak; túl idősen viszont már egyéntől függ, hogy menne-e) ;


- milyen a zenei hallása ;


- milyen a tanuló ritmusérzéke ;


- miben jó eredendően, pl gyorsan járnak-e az ujjai, vagy inkább bontogatni tud szépen stb...


...aztán van, aki saját magtól könnyen ráérez az akkordok lefogására, meg a dallamjátékra hamar, de pl bontogatni csak úgy tud, ha mástól tanulja (ez vagyok én),

mások meg épp fordítva: nem tudnak maguktól skálázni, hangsorokat kipengetni, pláne nem gyorsan, ellenben maguktól könnyedén akkordokat bontogatnak.


Persze, ahogy írta valaki, egyesek nagyon hamar elsajátítanak egy ilyen egyszerű darabot

(számomra ez nem tényező; én ezt NEM tekintem gitártudásnak, kb 8-10 évesen eljátszottam ilyet, de én igazából nagykamaszként kezdtem anno gitározni tanulni, teljesen magamtól, bár kaptam akkordtáblázatot, de semmi mást nem, és haladtam egész jól mégis; viszont bontogatásra magamtól még nem jöttem rá, hogyan tudnám folyamatosan, szépen, szóval nekem mástól kell tanulnom, azt, pedig egyeseknek meg az meg könnyen...)

2017. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Technikánként is változó. Tapping-elve pl általában könnyebb eljátszani gyors tempóban dallamot, szólót, na meg különlegesen hangsorok kivitelezhetőek általa. Elektromoson sokkal könnyebb tapping-elni, mint akusztikuson.


A shredding technika megint más, ami hangzatos, pergő, pedig egyszerűen kivitelezhető, ahogy néztem, bár shredding-elni nem tanultam, mert az is elektromoson könnyebb, de csak akusztikusom volt világéletemben. Bár a shredding-nek megvannak a korlátai, mit lehet vele kijátszani.


...meg ahogy említették itt korábban: az se mindegy, mennyire tisztán pengeti ki valaki a hangokat. Nekem talán nem mindig sikerül tisztán, ha ennyire gyorsan gitározom.


És baromira nem mindegy, hogy elektromos, vagy akusztikus gitár, sőt, ezeken belül gitártípusonként is változó, melyik hangszer milyen technikájú játékot segíti elő inkább, és milyen nehezebb rajta, bár egy márkás hangszeren alapvetően mindent jól lehet csinálni, amit az adott típus (pl elektr, vagy akuszt) megenged.

2017. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fiatal koromban zenekarban nyomtam, de szerintem még akkor is beletört volna a bicskám.
2017. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!