Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ehhez hasonló rock zenét...

Ehhez hasonló rock zenét tudnátok mondani?

Figyelt kérdés

Ghost - Square Hammer - https://www.youtube.com/watch?v=VqoyKzgkqR4


Ez a szám hihetetlenül tetszik. Valami ilyesmit keresek még.



2017. márc. 15. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus 80-as évek glam-rock. Populáris, népszerű, felszínes rock fajta. Tele volt ilyen hangzásúakkal a 80-as évek. Ha ez későbbi szám, akkor azokat koppintotta.


Keress rá a glam rock zenékre. Bár viszonylag tág fogalom, hogy glam-rock, de abba tartozik bele ez a szám is.


Lehet persze kanyargatni, hogy "pop-rock", meg így úgy csűrni-csavarni szinoním stílusnevekkel, de a lényegen nem változtat.


Jobb ötletem nincs, mint vadássz glam rock zenékre, főleg a 80-as évekből. Azok is ilyenek voltak. Persze linkelhetnék ezrével, de tedd meg helyettem, a te kedvedért. A kulcsot megadtam hozzá.

2017. márc. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#2 A glam rock teljesen más mint a glam metal (amire te gondolsz). A glam rock a 70-es években volt (pl. Bowie, T. Rex és a korai Queen).
2017. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van előző, sokban eltér egymástól a glamrock illetve a glammetal, bár nem teljesen, lásd a stílusnevüket.


Na de ki beszélt itt glammetal-ról eredetileg...? Senki, én legalábbis nem.


És attól még hogy valóban a 70-es években indult és virágzott a glamrock, attól még retro jelleggel nem kevesen játsszák ismét, ha nem is tömegdivat ma már.


És a kérdező által mutatott szám retro jellegű (már ha manapság "komponálták" azt; ha egykor, akkor meg azért ugyanaz), tehát retro glamrock, vagy egyszerűen csak pop-rock. Mereven nem besorolható, mint említettem.

2017. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

...és még valami: a 80-as években is futott a glam-rock, nem csak az akkoriban induló glam-metal.


Én azt hangsúlyoztam, hogy talán inkább a 80s glam-rock zenékre emlékeztet a kérdező által mutatott zene, mint a 70s glam-rock-ra.


Így már vili? ;)


(Bár glam-rock - glam-rock, szóval nagyon nem oszt, nem szoroz, hogy 70s / 80s.)

2017. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!