Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjek bele a gitározá...

Hogyan kezdjek bele a gitározásba?

Figyelt kérdés
Már jó ideje meg szeretnék tanulni gitározni. Haverokkal jó lenne zenélni, csak az a baj, hogy semmi ismeretem nincsen a dologban. Valami tanács jól esne. Akusztikus vagy elektromos gitárral kezdjek? Meg lehet tanulni magamtól játszani? Vagy tanárhoz mindenképp tanácsos járni? Minden témához kapcsolódó tanács jól jönne :)

2017. márc. 19. 00:07
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:

Akkusztikust javaslom. Rohadtul fog fájni az ujjbegyed pár napig, aztán megkeményedik rajta a bőr.

Online youtuberól meg innen-onnan lehet tanulni.

Akkordokat viszont be kell vágni, érdemes ha ki van nyomtatva az alap akkordok.

Rákeresel hogy pl "house of rising sun tab" és akkor kidob találatokat, elég egyszerű követni az instrukciókat mert magáért beszél.

Ujjgyakorlatok jól jönnek.

Én tanárhoz azért elmennék, az alapokat megadja aztán nem is kell többet járni pár alkalomnál.

2017. márc. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt letölteni:

[link]

Nagyon sok ember tanult meg gitározni a segítségével...

2017. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
Legalább az elején érdemes tanárhoz járni, hogy ne legyenek rossz beidegződéseid, vagy hogy tudd, miért nem úgy szól valami, ahogy szeretnéd. Akusztikuson érdemes kezdeni, egyrészt mert olcsóbb, másrészt mert azon nehezebb játszani, így ha azon megtanulsz, utána már elektromoson is tudni fogsz.
2017. márc. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 Mojjo ***** válasza:

@3: mondjuk az elektromos és az akusztikus eléggé más hangszer, amiken legalábbis részben mást és máshogy játszunk, szóval ez így nem igaz.


@kérdező: olyan gitárral kezdj, amilyennel játszani akarsz. A neten pedig kismillió oktatóanyag és videó van, szóval ezzel nem lehet sok gond.

2017. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim válasza:
Először konzultálj egy tanárral,kérj tőle órát illetve ne netről rendelj random egy hangszert ami épp megtetszik,hanem ahhoz kell igazodni hogy milyen szinten vagy(pl.ha kezdő akkor érdemes az ujjaid érdekében műanyag húros hangszerre beruházni)mérd fel a képességeid,és gyakorolj.Aztán majd ráérzel és a munka élvezetté válik
2017. márc. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 Mojjo ***** válasza:

@5: abszolút nem értek egyet. Természetesen nem érdemes egy "random" hangszert venni, egy jó hangszer kell, kezdéshez is, sőt, főleg ahhoz. De ez a "hangszer igazodjon a szintjéhez" dolog teljesen értelmezhetetlen, a "kezdőként vegyen műanyaghúrosat" (amit nylonhúrosnak hívunk) meg szerintem a legrosszabb tanács, ami csak adható. De legalábbis negatív toplistás.


A megvásárolandó hangszer ne a szintünkhöz igazodjon (bármit is jelentsen ez), hanem a zenéhez, amit játszani szeretnénk. Nylonhúrosat akkor vegyen valaki, ha klasszikus zenét, vagy flamencót szeretne játszani. Ha valaki jóféle elektromos gitárzenét akar játszani, vegyen elektromost. Ha a fémhúros akusztikus hangjáért van oda, akkor vegyen azt. Az ujjbegyei meg majd elviseli. Tizenegy-két éves kislányok gond nélkül megtanulnak fémhúros akusztikuson játszani, nehogy már az legyen a szempont, hogy jajj, fáj, meg bibis lett az ujjam :F Most komolyan, ha valaki ilyen szinten anyámasszony katonája, annak bele sem érdemes kezdeni. Ha valaki komolyan gondolja a zenélést, azt a lelkesedés hajtja és pont lesz@rja, hogy fáj egy kicsit eleinte.


Ráadásul a nylonhúros gitár nyaka szélesebb, a fogólap nem görbült, mint egy fémhúroson/elektromosoon, így az ujjak egy másféle geometriájú felületen, másféle távolságokat szoknak meg. Át lehet persze szokni, de minek, ha lehet egyből a megfelelő hangszeren játszani....

2017. márc. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 Waff ***** válasza:

Ha van lehetőséged tanárhoz járni, mindenképp javallott. Sokat fog segíteni.

Kezdéshez én is kizárólag akusztikus gitárt (akár nyolon akár fémhúros) ajánlok, és nagy adag kitartást :)


Ez az átszokás az egyikről a másikra, a fogólap szemszögéből kb olyan mintha verseny bicóról mountain bikre átülnél, kb fél óra megszokni, akkor ha már tudsz egy alap szinten.

Az hogy vegyen elektromos gitárt, ha olyan féle zenét játszana, nem értek egyet. Igenis első körben, "kis kece lányomozni"," boci boci tarkázni", hangokat tanulgatni, kaparászni, csakis akusztikuson. Senki sem fog egyből Santana szólóval kezdeni, de még viszonylag egyszerűbb rock riffekkel sem...

2017. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 Mojjo ***** válasza:

@7: [link]

Szerintem ennyi mutatja is, mire gondolok. Egy akusztikuson teljesen mást tanult volna, máshogy, nem itt tartana, nem azt csinálná, amire vágyik. Egyrészt. Másrészt meg az motivál a legjobban, ha olyan hangszeren játszunk, amire igazán vágyunk. Már kézbevenni is más érzés.


Ami pedig az átszokást illeti, ha hónapokig komolyabban nyomom az egyiket, vagy másikat, bonyolultabb játéknál - ráadásul főleg jobbkéznél, pengetésnél - igenis megzavarodik néha a kezem. Sokáig. Persze, elakkordozgatni ugyanúgy megy a másikon is, de ez más kérdés. (Szerintem aki komolyabban versenybringázik, vagy montizik, szintén érzi ugyanezt, ha átül a másikra. De letekerni a sarokra persze mindkettővel le tud.) Szóval továbbra is azt mondom, olyan gitáron tanuljunk, amin játszani szeretnénk. Szerintem persze.

2017. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 Waff ***** válasza:

Tiszteletben tartom a véleményed Mojjo, már csak azért is mert itt gyk-n a gitáros topicban az egyik legjobb, ha nem a legjobb válaszokat adod. De most nem értek egyet. Azt figyeltem meg, hogy aki valóban szeteti és rajong a gitárért, annák nem igazán van ez a "csak akusztikus" vagy "csak elektromos" nézet. Mindkettőt szereti, és tud is mindkettőn játszani, nem különíti el egymástól e két csoportot. És minden nagy gitáros, akár elektromos, akár akusztikus gitár a "fő profilja" lehet látni, olvasni, hogy bizony sokszor előkapja a kemény elektromos gitáros az akusztikusát, vagy a menő akusztikus fingerstyle gitáros néha néha elektromoson tol ezt-azt. És ehhez nem is kell feltétlen profinak lenni.

Aki olyanokat mond pl, hogy "nekem csak elektromos gitár kell, mert utálom az akusztikusat", az valószínűleg nem fog megtanulni semmilyen gitáron sem játszani, mert az nem a gitározást szereti, hanem a " rocksztár image" lebeg a szemei előtt s azzal szeretne azonosulni...

Persze ez is szubjektív nézőpont.

2017. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 Waff ***** válasza:
Bocs a hibákért, telóról nyomom, s a telóm kicsi, az ujjaim nagyok :)))
2017. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!