Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Metallicca stílustalan...

A Metallicca stílustalan lopás, ami mögött semmi eredetiség és művészet nincs? PRO és KONRTRA

Figyelt kérdés

Ezzel kapcsolatos kommenteket olvasok itt mindenhol. Rengeteg magát zenetörténetileg és zeneelméletileg géniusznak tartó emberke osztja bölcsen a tudását: a Metallica csak populárissá tette amit más zenekaroktól összelopkodott, hogy zeneileg képzetlenek, a szövegeik nevetségesek és értetlen a népszerűségük. Azonban a sok okoskodás alátámasztva soha nincsen.


Ezért várok PRO és KONTRA érveket a dologgal kapcsolatban.


2010. máj. 11. 18:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Én például imádom a Metallica-t. Vannak bonyolultabb zenét játszó zenekarok, de ,,Aki jól tudja, egyszerűen tudja" megmondta Arany János is. A szövegeikre aki azt mondja, hogy nincs értelme, az már meg is lobogtatta a szegénységi bizonyítványát, valószínűleg neki az igyál hányjál keféljél parancsszavaknák bonyolultabb dolgok már komplikáltak. Na meg kitől lopna a Metallica? A trash metal első zenekarai között van! Épp az hogy sokan belőlük nőttek ki! Szinte minden albumuk újabb és újabb, előttük ismeretlen dolgokkal gazdagította rock zenéjét! Nagyon kevés zenekar van a csúcson 30 éve! Ha az én szavam kevés (bár remélem mások is így fogják látni), akkor gondolkozzanak el, hogy 11 Grammy-t nem lehet csak úgy összeszedni! A majd ellenem érvelők: aki gitárvirtuótokat meg hasonlókat fognak említeni: ne felejtséte kel, hogy zenekarról van szó, amit egészében kell nézni!
2010. máj. 11. 18:17
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja és elnézést a helyesírási hibákért, sietnem kellett...
2010. máj. 11. 18:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Na végre egy értelmes kérdés.


Pro: A kezdeti lemezeik bámulatosak. Úgy megformálták a thrash zenei világot, ahogy azt kell - és még csak az első demónál tartunk. Cliff belépett a bandába, kiadtak 3 lemezt, és elkezdték a negyediket. Ezek a lemezek voltak a legjobbak, erről többnyire Burton tehet, hisz ő rengeteget tanult zeneelméletet. Jött a ...and Justice for All, ami megint a történelem része lett. Az utána lévő albumaikkal elég más irányt vettek, de még így is azok tudtak maradni, akik (kivétel a Load-tól a St. Anger-ig, azzal kicsit mellélőttek). Newstedet elindították a zenei életben. 9 Grammy, 2 díjnyertes videó, Rock And Roll Hall of Fame. Sok csapás érte őket, mégis folytatták a zenélést, teltházas koncertekkel. Végülis pedig ellátogatnak Magyarországra is:)


Kontra: Kirúgták Mustaine-t. Igaz ez nem az ő hibájuk, de elvesztették Cliff-et. Lars bunkó és pontatlan dobos, Hammet túlértékelt gitáros. Hetfield sokat vesztett a hangjából. 1996-tól 2003-ig nagyon elvesztek a stílusokban.


Na, még gondolkozom:D

2010. máj. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezzekkel am én is egyet értek. Leszámítva a Mustaine-sztorit.
2010. máj. 11. 18:53
 5/11 Thurston ***** válasza:

Bocs, de mindezen mit lehet bizonyítani? Ha éltél akkor, vagy utanánéztél egyáltalán a dolgoknak, akkor magad is tudod, hogy ez a helyzet. Ugyanolyan, mint bármelyik banda, amit "klasszikusként" emlegetünk. Értsd: a klaszsikus azt jelenti, hogy régen volt divat. MIndegyik ilyen nagy klaszsikus esetében eljátszották azt a zenét már rengetegen azelőtt, csak az emebrek SOHA(!) nem buknak az újra, ha művészetekről van szó. ELőször mindegyik műfaj underground. Aztán valamelyik banda divatot csinál belőle, és akkor ők lesznek a sztárok, mert őket már ugye sok ember ismeri. Ez szerintem totál egyszerű. Ha ezt valaki nem tudja elfogadni, akkor egyszerűen csak nem tudja felfogni.



Azt meg tényleg csak mellékesen jegyzem meg, hogy nem egy nagy zenész egyik sem. Annyira biztos nem, amennyire annak tartják őket. De ez összefüggésben van azzal, amit az előbb leírtam.

2010. jún. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Szerintem jo zeneszek, es egyaltalan nem tulertekelt csapat (max. a koncertjegy arat tekintve az).

Az teny, hogy a kezdeti idoszakban sokat loptak - amig keves sajat szamuk volt (Garage days), de kesobb kamatostul visszaadtak (peldaul meghivtak a Mercyful Fate-et elozenekarnak), es az o muveikrol is tobb zenekar elstartolt (Apocalyptica mondjuk elegge nyilvanvalo pelda).

A szovegeik: eleinte tobb ertelme volt, kesobb sokkal inkabb hasonlitott az elvontabb, megzenesitett versekre. Peldaul a "Fuel"-ban amit ket szoval elmeselnek, azt nehez pontosan visszaadni "headlights, headlines".

Az meg ne legyen mar merce, hogy ki tartja _magat_ zenetorteneti/elmeleti geniusznak. En, mint a vilag valaha elt legnagyobb pszichiatere, kijelentem, hogy az osszes ilyen geniusz barom, es inkabb kezeltesse magat.

2010. jún. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
xD
2010. jún. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"az emebrek SOHA(!) nem buknak az újra, ha művészetekről van szó."


Ezt csak azzal egészíteném ki, hogy újdonsült művészként 3 lehetőség van


1. Teljesen elvont művész leszel, a műveidet rajtad és pár haverodon kívűl senki sem értékeli

2.Teljesen populáris stílust veszel fel, elku.rvulsz (lásd lédigaga, paramore, Tokio Hotel, stb.), de legalább a 12-14 éves tinilánykák ordítozni fognak amikor meglátnak.

3. Kettő között maradsz, szeretnek is meg eredeti is maradtál.

2010. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én már az első hozzászólásomnál leírtam a véleményem, és az utolsó kettő hozzászólónak osztom a véleményét. Az alaptalanul fikázó géniusznak viszont nem tudok újat mondani, csak azt amit már leírtam. És abban szerintem semmilyen túlzás nincs.

Ja és a klasszikus nem azt jelenti, hogy régen divat volt, ugyan már! Ezt te sem gondolhattad komolyan.

2010. jún. 22. 18:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. nem mai kérdés, de hátha még valamit hozzátehetek. Én nem vagyok nagy metallicás, Bon Jovi-s vagyok, ugyanezeket mondják rájuk. Hasonló kérdéseim voltak, mint neked, amíg rá nem jöttem, hogy egyszerűen többet tudok róluk, mint azok, akik hagynak egy random kommentet. Aki rajongó, ismer minden kiadatlan dalt is, és aztán leáll vitatkozni valakivel, aki ismeri a Nothing Else Matterst, vagy azt hiszi, hogy a Bon Jovi = It's My Life. Ez olyan, mintha az emberek a Queenről annyit tudnának, hogy I'm In Love With My Car, vagy a beatlesről, hogy "Hello Good-bye".
2019. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!