Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen erősítőt vegyek?

Milyen erősítőt vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Vintage V100 mellé egy jó kis erősítőt max. 150e-ig (ha jól tudom ebben a keretbe már benne van csöves erőstőknek a legalja), jó kis rockos hangzást szeretnék,talán egy kis metal is belefér . Lényeg tudnátok ilyen erősítőt ajánlani és egy helyet,boltot ahol ki lehet próbálni ezeket, valamint a boltosok is segítőkészek és jófejek?

2017. ápr. 2. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Kombót vagy fej+ládát szeretnél?
2017. ápr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Inkább kombót
2017. ápr. 3. 11:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Basszus, a hangerőre elfelejtettem rákézdeni. :) De gondolom, ha csöves cuccot szeretnél, akkor nem 5W-ban gondolkozol.


Ebben az árban szerintem nem éri meg új cuccot venni. Főleg nem csöves kombót. Szerintem nagyon nem is lehet kapni normálisat. Viszont GS-en van pár jó kis használt cucc.



Peavey Triple X:

[link]


Peavey ValveKing:

[link]


Ezek elég sokoldalú cuccok. Nekem is egy hasonló Peavey fejem van, gyakorlatilag blues-tól kezdve, a kecskeáldozós metálig bármit ki tudok tekerni belőle.



Mondjuk ennyi pénzért, én már lehet, hogy inkább fejládát vennék. Például ezeket:


Peavey Windsor:

[link]


Ez mondjuk inkább hard rock erősítő, de ku3va jó hangja van. És ennyi pénzért fullcső. Kötsz elé egy pedált és mehet vele a metál is.



Peavey XXL:

[link]


Ez ugyan tranyós, de úgy szól, mintha csöves lenne. Három csatorna, minden csatornán 3 különböző hangzás. Bármit kicsavarsz belőle.



Line6 Vetta 212 V30:

[link]


Alap metál láda. Line6-ből semmit nem vennék, de ennek csak a doboza az szerintem. A benne lévő Celestion V30 hangszórók meg bármit szétkapnak darabokra. :)



Behringer BG412H:

[link]


Ebben az árban meg talán a Behringer ládák a legjobbak, ár/érték arányban.



Viszont ezek mind-mind ku3va hangos cuccok. A csöves cuccok amúgy is általában úgy érzik jól magukat, ha rendesen meg vannak hajtva. Úgy jön ki igazán a karakterük. Szóval ezek próbára, koncertre való felszerelések. Otthonra, lakásba, gyakorolni nem kell ekkora hangerő.

2017. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!