Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongoristák! Valaki játszotta...

Zongoristák! Valaki játszotta már Chopin 20. Nocturne-ét? Mennyire vészes darab?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 9. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

En sajna meg nem jatszottam, mert csak most kezdtem zongorazni, de azt hiszem az egyik leggyonyoubb darab vilagon!

ABRSM grade7 darabnak kategorizalta ami kb 5-6 evi zongoratanulasnak felel meg. A balkezzel kell egy kicsit dolgozni ugyan, de 10 ev koruli gyerekek problema nelkul eljatszak, szoval azert szerintem kivitelezheto ha kb 5 eve tanulsz zongorazni.

2017. ápr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ilyen egyszerű :D

Ha normálisan gyakoroltál, és van valamennyi érzéked is hozzá, szerintem 6 év tanulás után érdemes nekiállni. Vannak benne kicsit technikásabb trillás részek, meg skálák, ilyesmik. Viszont összességében nem vészes, én is nemrég gondoltam rá, hogy megtanulom, de most nincs időm annyira rá, inkább a többi darabomra koncentrálok.

2017. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!